fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 14 مرداد,1400
Menu

جزئیات مطلب

حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه

به همراه مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در نشست اول مدیران شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان حضور داشتند. در این جلسه حیدریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ضمن خوشامدگویی خدمت مهمانان به تشریح اهم موارد جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی و نحوه پیشرفت پروژه های مذکور در استان پرداختند.


سپس آقای دکتر موسوی با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، فرمودند استان های مرزنشین مثل کرمانشاه باید از منابع و مزیت های کشور همسایه بهره برده و زنجیره های مفقود شده در جذب سرمایه گذاری از این کشورها را بیابند.


ایشان در ادامه اظهار داشتند که ورود سرمایه و تکنولوژی برای استان‌ها منفعت زیادی به همراه دارد اما متاسفانه برخی هنوز اعتقادی به سرمایه گذاری ندارند. در پایان نیز پیام وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی را ابراز داشتند که در چند ماه منتهی به انتخابات ریاست جمهوری همچنان کلیه مدیران و کارکنان با تلاش به پیگیری امور بپردازید تا انتخابات سالم و خوبی برگزار گردد.


در ادامه جلسه آقای دکتر کوده ئی، مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی، سخنان خود را ایراد نمودند و فرمودند: مزیتهای نسبی کرمانشاه در بخش کشاورزی، صنعتی و گردشگری و پالایشگاهی کم نظیر است. نزدیکی به کشور عراق در بحث ترانزیت و این که این استان از اولین استان‌های پیشگام در تجهیز مرکز خدمات سرمایه گذاری با نیروهای توانمند و متخصص از دیگر پتانسیل های استان می باشد که می تواند زمینه و بستر لازم برای جذب سرمایه گذاری بیشتر در استان کوشا باشد. همچنین بیان داشتند استان و دراجرای اطلس سرمایه گذاری نیز در مرحله پیاده سازی و اقدام می باشد.


همچنین افزودند پنجره واحد سرمایه گذاری ملی در هفته های آینده باحضور جناب آقای وزیر افتتاح می شود که هم گام موثری در تسهیل صدور مجوز سرمایه گذاری می باشد و هم به زبان انگلیسی کلیه مزیت ها، قانون و مقررات و فرصت های سرمایه گذاری،  طراحی شده که هر فردی می تواند در هر نقطه ای از دنیا به این اطلاعات دست پیدا نماید.


ایشان در خاتمه نیز افزودند قرار بر این است مهر ماه سال جاری غرفه و مکانی را تدارک ببینند و استان‌ها را در این امر مشارکت دهند.


در پایان نشست اول، مدیران کل دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد چالش ها و دغدغه های خودرا در دستگاه  های زیرمجموعه و همچنین مباحث مربوط به سرمایه گذاری را مطرح نمودند.


در نشست دوم، گفتگوی نیروهای مرکز خدمات سرمایه گذاری داخلی و خارجی استان با آقای دکتر موسوی و آقای دکتر کوده ئی که به بیان محدودیت ها و معضلات سد راه جذب سرمایه گذاری در استان پرداختند.
سپس آقای دکتر موسوی چندین نکته را ذکر نمودند، از قبیل: فضای فیزیکی مناسب مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، اهمیت زبان خارجی و ارسال ایمیل جهت بررسی پروژه ها و ...


در پایان نشست نیز آقای کوده ای، مراکز خدمات سرمایه گذاری را نماینده سازمان سرمایه گذاری خارجی دانسته و بیان داشتند که بررسی و تبیین مشوق های سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت می باشد.
هرکدام از همکاران مرکز نیز در مباحث تخصصی حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری مشارکت نموده و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

 

انتخابگر پوسته

دی ان ان