fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 30 اردیبهشت,1403
Menu

جزئیات مطلب

جلسه شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد

به گزارش شادا، در آغاز این جلسه دکتر اسماعیل سقاب اصفهانی دبیر ستاد راهبری تحول دولت مردمی توضیحاتی را درباره سند تحول دولت مردمی، نحوه تنظیم این سند و کارکردهای آن ارائه کرد.
سقاب اصفهانی گفت: با تجربه‌ای که آیت‌الله رئیسی در زمان ریاست قوه قضائیه از تهیه سند تحول قوه قضائیه داشتند، بلافاصه پس از انتخابات پیگیر تنظیم سند تحول دولت مردمی به عنوان نقشه راه دولت خود بوده از همین رو از فردای انتخابات با استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشمندان کشور روند تهیه سند آغاز شد .
 وی ادامه داد: در نهایت ۳۷ موضوع اصلی به عنوان مسائل اساسی کشور و اولویت های دولت که می‌توان با استفاده از ظرفیت های موجود به حل آن ها پرداخته و آرمان‌های انقلاب را محقق و دشمن را در آن حوزه ها ناامید کرد مشخص شد. سپس در میزهای مختلف با حضور کارشناسان و نخبگان وضعیت موجود مشکلات و راه‌کارها و... مشخص شد. بسیاری از وزراء نیز به عنوان عضو در جلسات کارگروه‌های مختلف سند در روزهای پس از انتخابات تا قبل از استقرار دولت حضور داشتند و نسخه اولیه سند در روز تنفیذ آماده گردید. با روی کار آمدن دولت جدید ویرایش‌های بعدی با استفاده از نظرات وزیران و کارشناسان آماده گردید و درنهایت به نسخه نهایی رسیدیم.
سقاب اصفهانی رونق تولید ملی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی را ایده محوری دولت سیزدهم دانست و از معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی خواست در همه تصمیمات و برنامه ریزی ها همواره تطبیق با موضوعات سند تحول دولت را لحاظ کنند .
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه با اشاره به تنظیم برنامه راهبردی وزارت اقتصاد گفت: معاونت ها و سازمان های زیر مجموعه وزارت اقتصاد بایستی در یک مدت زمان 20 روزه برنامه عملیاتی به اضافه شاخص ها را نهایی کنند .
دکتر خاندوزی همچنین با اشاره تفویض اختیاراتی که به ادارات کل استانی صورت گرفته است از مدیران ارشد وزارتخانه خواست تا پایان خرداد ماه از روند اجرای کارها پس از اجرای تفویض اختیارات بازخوردگیری دقیق کرده و گزارش دهند .

* تصاویر

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

انتخابگر پوسته

دی ان ان