fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 05 تیر,1403
Menu

جزئیات مطلب

وزیر اقتصاد در بازدید از گمرک شهید رجایی عنوان کرد: عدم هماهنگی میان ۲۵ دستگاه دولتی ؛ منشاء اصلی مشكلات گمرك

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این بازدید و در پاسخ به پرسشی درباره عدم تخصیص منابع از سوی بانک ها به بازرگان ها و مشکلات گمرک شهید رجایی، گفت: گمرک به تنهایی بار نیمی از تجارت کشور را به دوش می کشد، اما دچار ضعف ها و مشکلات فراوانی است که همین موجب شده تولید کنندگان و تجار دچار خسارت فراوانی شوند.
وزیر اقتصاد تشریح کرد: بخشی از مشکلات گمرک بر می گردد به نهادهای دولتی که در حوزه واردات کالاهای اساسی, زمان بندی به موقعی انجام نمی دهند که نسبت به آن بایستی دقت بیشتری داشته باشند تا شاهد چنین اتفاقاتی دیگر نباشیم.
وی تصریح کرد: گمرک با ۲۵ دستگاه و سازمان دیگر کار می کند و ضعف در نهادهای دیگر همکار با گمرک، باعث اختلال در فرآیند کار گمرک شده و باعث شده که فرآیند ترخیص طولانی و هزینه بر شود.
وی با اشاره به اینکه حل  مشکلات هماهنگی نهادهای مرتبط به نفع گمرک کشور خواهد بود، گفت: در نتیجه  هماهنگی، دستگاه های مرتبط با گمرک آن زمان و هزینه کمتر برای تجار و تولید کننده و در نهایت قیمت تمام شده کمتر برای مصرف کننده را شاهد خواهیم بود.
در پایان احسان خاندوزی گفت: این مشکلات به طور جدی در جلسه با مسئولان ذیربط  و رئیس جمهور محترم به بحث گذاشته خواهد شد.

 

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

انتخابگر پوسته

دی ان ان