fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 06 اردیبهشت,1403
Menu

جزئیات مطلب

بررسی ظرفیت همکاریهای دوجانبه اقتصادی در دیدار سفیر قرقیزستان با معاون وزیر و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، آقای صدیقف سفیر قرقیزستان در ایران به همراه رایزن اقتصادی این کشور در دیدار با آقای علی فکری، معاون وزیر و رییس کل سازمان سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، ظرفیتهای همکاریهای دوجانبه اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

آقای صدیقف ضمن ارائه گزارشی از برنامه های سفارت قرقیزستان در حوزه اقتصادی و بازرگانی از علاقه مندی وافر دولت و مردم قرقیزستان برای گسترش همکاریها با جمهوری اسلامی ایران خبر داد و افزود: تشکیل صندوق توسعه مشترک، استفاده بهینه از مسیر ترانزیت و ارتقاء روابط اقتصادی مهمترین اهداف مورد برنامه کارگروه ویژه سفارت برای گسترش این همکاریها خواهد بود.

وی همچنین از آمادگی سفارت قرقیزستان به منظور تسهیل صدور روادید برای سفر تجار ایرانی خبر داد.

آقای فکری نیز قرقیزستان را کشوری با دارا بودن تمدن مشترک و مهم در راستای توسعه روابط اقتصادی خارجی برشمردند. وی از آمادگی و موافقت اولیه به منظور تاسیس صندوق سرمایه گذاری بین دوکشور خبرداد. تاسیس منطقه آزاد تجاری اقتصادی و بازرگانی نیز از دیگر محورهای پیشنهادی رییس کل سازمان بود.

ایشان بر نگاه ویژه دولت به کشورهای همسایه بویژه کشورهای عضو cis تاکید داشته و گسترش روابط اقتصادی با کشور قرقیزستان را از جمله پروژه های ملی کشور برشمردند.

در پایان این دیدار در خصوص برنامه زمانبندی تشکیل کارگروه و تدارک برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و بازرگانی بین دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

 

انتخابگر پوسته

دی ان ان