fa-IRen-US
جستجو
چهارشنبه, 05 اردیبهشت,1403
Menu

جزئیات مطلب

در مراسم گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در وزارت اقتصاد صورت گرفت: تقدیر وزیر اقتصاد از همكاران فرزند شهید در این وزارتخانه

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر سید احسان خاندوزی در سخنان خود در این مراسم که در محل نمازخانه وزارت اقتصاد برگزار شد، با گرامیداشت ایام دهه فجر، فرا رسیدن این ایام را در حکم تذکری جدی برای کارگزاران دولتی خواند که از موج بلند حرکت مردمی در رقم زدن انقلاب پرشکوه اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) برخاسته است.  
وی با تأیید وجود برخی فشار ها، فسادها، کمبودها، کاستی ها و کارشکنی ها در کشور و دستگاه های اجرایی تصریح کرد: ما متولیان اصلاح این امور هستیم که در حوزه عمل، فرصت اصلاح آنها را داریم؛ فرصتی که برای بسیاری از مردم کوچه و بازار فراهم نیست.
خاندوزی افزود: خداوند به ما اختیار بیشتری داده است که در دایره بزرگ تری اثرگذار باشیم و بالتبع در مقابل این اختیار، بسیار بیشتر از دیگران نیز باید پاسخگو باشیم که از این فرصت چقدر استفاده کرده ایم.
وزیر اقتصاد ادامه داد: این ایام، همچنین تذکاری است برای موقعیت شناسی و رسیدن به شناختی برای چگونگی ادامه مسیر و اینکه چه اصلاحاتی مورد نیاز است و چه حرکت های تحول گرایانه ای باید صورت گیرد و یا اگر انحرافی هست، چگونه، می توان به همان صراط و مسیر اصلی برگشت.
وی عنوان داشت: موقعیت امروز، نعمت و مسئولیتی، توأمان بر دوش من و شما و البته بیشتر بر دوش من است که به همین خاطر، بیشتر و پیشتر از همه شما به دعا و کمک اجتماعی و سازمانی نیازمندم تا بتوانیم مجموعه عملکرد وزارت اقتصاد و سازمان های تابعه را به همان مسیر اصلی که مد نظر مقام معظم رهبری و دولت آقای رئیسی است، برگردانیم.
این گزارش حاکی است، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد خزایی رییس مؤسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی نیز در سخنانی در ادامه این مراسم، به بیان چگونگی و چرایی وقوع انقلاب اسلامی از منظر تاریخی و جامعه شناختی پرداخت.
وی با بیان اینکه انقلاب ها بر اساس نیاز های بنیادین و مطالبات بر زمین مانده مردم شکل می گیرند، از جمله دلایل وقوع انقلاب اسلامی را ضعف رژیم پهلوی و وجود بحران در سه حوزه "مشروعیت"، "کارآمدی" و "بقاء" خواند و افزود: مجموعه این عوامل، باعث اجماع همه اقشار جامعه، از روحانیون، ملیون، کمونیست ها و مردم عادی علیه رژیم شاه شد.
خزایی ادامه داد: به مدد رهبری داهیانه و ایده های نوی امام خمینی (ره)، در شرایطی که گفتمان سکولاریزم در همه جهان غالب بود، انقلاب اسلامی با ترکیبی از گفتمان مذهبی و مردم سالارانه، به پیروزی رسید.
این گزارش حاکی است، در خاتمه این مراسم، با اعطای لوح تقدیر به امضای وزیر اقتصاد، از 28 تن از همکاران  فرزند شهید در این  وزارتخانه، تقدیر بعمل آمد.

تصاویر

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

 

 

انتخابگر پوسته

دی ان ان