fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 26 فروردین,1403
Menu

آرشیو اخبار

آغاز به کار هشتمین کارگروه سرمایه‌گذاری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

چهارشنبه, 02 اسفند,1402 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

آغاز به کار هشتمین کارگروه سرمایه‌گذاری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، هشتمین کارگروه سرمایه‌گذاری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای روز گذشته در تهران شروع به کار کرد.

در روز نخست برگزاری اين رویداد، بعد از مراسم افتتاحیه رسمی و در اجرای دستورکار مقرر شده، کشورهای عضو در اولین نشست به تبیین ظرفیت‌ها و معرفی فضای سرمایه‌گذاری کشور خود و حوزه‌های دارای ظرفیت برای همکاری مشترک پرداختند.

تبادل نظر و ارائه پیشنهادات درخصوص سند استراتژی توسعه اقتصادی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای تا سال ۲۰۳۰ میلادی، دستورکار دیگر این نشست بود که براساس برنامه از پیش تعیین شده انجام شد که در این بخش، جمهوری اسلامی ایران هم ضمن تبیین نظرات خود در این ارتباط، با تاکید بر ظرفیت‌های ارزشمند اقتصادی سازمان همکاری شانگهای، پیشنهاداتی را برای توسعه همکاری‌های اقتصادی میان کشورها ارائه نمود.

در پاسخ به نظرات تخصصی نمایندگان کشورمان، نمایندگان دیگر کشورها با استقبال از دیدگاه‌های ارائه شده، میزبانی این کارگروه و نیز، ورود محتوایی و کارشناسی ایران به موضوعات اقتصادی سازمان را نشانه عزم ایران برای حضور اثرگذار در سازمان دانسته و ضمن دعوت از ایران برای مشارکت در نشست‌های تخصصی تنظیم برنامه اجرائی این سند، درمورد تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده برای سال ۲۰۳۰ سازمان ابراز امیدواری کردند.

در این زمینه خاطرنشان می‌سازد دور قبلی کارگروه سرمایه‌گذاری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در سال ۲۰۱۷ به میزبانی کشور تاجیکستان برگزار شده‌بود و اولین میزبانی جمهوری اسلامی ایران از زمان عضویت رسمی، منجر به احیای این کارگروه به‌عنوان یکی از نهادهای اقتصادی سازمان گردید.

در دومین روز برگزاری این رویداد، مقرر گردیده‌است نمایندگان کشورها از برخی از توانمندی‌های کشورمان در حوزه‌های نوآور و دانش‌بنیان بازدید نمایند.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان