fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 05 تیر,1403
Menu

آرشیو اخبار

از اطلس سرمایه‌گذاری کشور رونمایی شد.

ﺳﻪشنبه, 17 بهمن,1402 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

از اطلس سرمایه‌گذاری کشور رونمایی شد.

آیین رونمایی از اطلس سرمایه‌گذاری کشور توسط دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به‌عنوان پروژه مشترک سازمان ......

آیین رونمایی از اطلس سرمایه‌گذاری کشور توسط دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به‌عنوان پروژه مشترک سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران (مبتکر و متولی تحلیلی) و سازمان نقشه‌برداری کشور (ایجادکننده زیرساخت و متولی فنی) با حضور روسای دو سازمان (آقایان فکری و جاویدانه)، روسای کمیسیون‌های «اقتصاد دیجیتال» و «صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی و همچنین معاونین مختلف وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

اطلس سرمایه‌گذاری کشور با هدف استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا برای گردآوری و تحلیل داده‌های مکانی موثر بر سرمایه‌گذاری نظیر میزان و نحوه پراكندگي منابع، امکانات، ظرفيت‌ها، مزیت‌ها و همچنین مخاطرات، محدوديت‌ها، نیازها و سایر عوامل تأثیرگذار در يك منطقه جغرافیایی در بستر زیرساخت داده‌های مکانی کشور (SDI) امکانات ارزشمندی را برای هدایت هوشمند فضای سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد می‌نماید.

در این مراسم سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با ارائه توضیحاتی، به اهمیت و کارکردهای اطلس سرمایه‌گذاری و نقش آن در مدیریت منابع و تقویت اقتصاد کشور پرداختند. ایشان با استقبال از این طرح، اعلام کردند از امروز می‌توان به سرمایه‌گذاران این نوید را داد که می‌توانند طرح‌های درحال پیگیری خود را از طریق این ابزار، با آخرین ضوابط مکانی کشور تطبیق دهند تا از بروز مشکلات بعدی در مسیر شروع و اجرای پروژه پیشگیری شود. آقای خاندوزی همچنین به تعارضات بین دستگاهی و پیشگیری از بروز اختلافات میان دستگاه‌ها اشاره کردند.

وزیر اموراقتصادی و دارایی به ضرورت توسعه این طرح و ورود به تعریف و اجرای مشوق‌ها برمبنای ظرفیت‌ها و مزیت‌های استخراج شده از این اطلس اشاره کردند و دستور دادند که فاز دوم این پروژه مشتمل بر ارائه تحلیل‌های مکان‌محور مورد پیگیری قرار گیرد.

در پایان این مراسم، یادبود رونمایی اطلس سرمایه‌گذاری کشور توسط وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و حاضرین رونمایی و امضا گردید.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان