fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 05 تیر,1403
Menu

آرشیو اخبار

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تشویق، جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی

ﺳﻪشنبه, 09 آبان,1402 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تشویق، جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی

معاون سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران خبر داد:

مسعود براتی معاون سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در نشست تببین چارچوب فراخوان استفاده از ظرفیت اشخاص حقیقی وحقوقی بخش خصوصی گفت: رویکرد این سازمان امکان سنجی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تشویق، جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی در کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی خراسان جنوبی به نقل ازشادا، براتی با اشاره به اینکه سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران اقدام به انتشار فراخوان در این زمینه نموده؛ گفت: هدف از این ابتکار عمل ، استفاده و حمایت از ظرفیت اشخاص حقیقی و حقوقی واجد صلاحیت بخش خصوصی در تشویق، جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی است.

وی افزود: سازمان سرمایه گذاری در راستای اجرای تکالیف قانونی خود به دنبال یک تعامل اثر بخش و اجرای یک الگویی مناسب و کاربردی با بخش غیر دولتی در حوزه تشویق سرمایه گذاری است و برای بهبود سرمایه گذاری در کشور و همچنین بهبود فضای کسب و کار از حضور این بخش از اقتصاد استقبال می کنیم.

براتی افزود: نگاه ما در این زمینه روشن است و رشد این حوزه با هم افزایی و همکاری بخش غیر دولتی رقم خواهد خورد.براتی با تصریح این مطلب که اقتصاد یک امر پویا است گفت: خلاقیت جزو لاینفک اقتصاد پویا است و سازمان سرمایه گذاری به عنوان تنها نهاد و مرجع رسمی صادر کننده اعطای مجوز سرمایه گذاری خارجی در کشور به دنبال یک نوع مشاوره و واسطه گری بخش خصوصی با افرادی است که توانایی و علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران دارند.

وی افزود: تلاش می کنیم با شناسایی این افراد در بخش خصوصی، این فرصت ها را به رسمیت شناخته و حمایت کنیم و این تجربه ای است که در کشور های دیگر نیز انجام شده است.

معاون سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی از همه فعالان این عرصه که خود را چه بالقوه و چه بالفعل واجد شرایط همکاری در این زمینه می دانند خواست تا پایان آبان ماه سال جاری برای اطلاع از چارچوب این موضوع و چگونگی ارسال درخواست خود، به لینک این فراخوان به نشانی investiniran.ir/fa-ir/farakhan مراجعه نمایند.

براتی افزود: پس از این مهلت، ارزیابی درخواست ها انجام شده و پس از احراز شرایط، توجیه و آموزش های لازم به متقاضیان برای شروع همکاری داده خواهد شد و همچنین در زمینه نظارت بر این فعالیت نیز پیش بینی هایی انجام شده است.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان