fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 06 اردیبهشت,1403
Menu

آرشیو اخبار

افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین با سخنرانی شی جین پینگ و مشارکت رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

چهارشنبه, 18 آبان,1401 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین با سخنرانی شی جین پینگ و مشارکت رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

پنجمین "نمایشگاه بین المللی واردات چین"(China International Import Expo)  به میزبانی شهر شانگهای با حضور بیش از یکصد مقام رسمی از ۸۲ کشور جهان از جمله علی فکری، رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، 13 آبان با سخنرانی شی جین پینگ، رئیس جمهور کشور چین به مدت 5 روز رسماً افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، رئیس جمهور چین در این مراسم که بصورت آنلاین برگزار می‌شد، سخنرانی خود را با عنوان "ساختن مشترک آینده زیبا با درهای باز و شکوفایی" شروع نمود و بر دو نکته اساسی تعامل بیشتر با بازارهای جهانی و ورود به مرحله توسعه باکیفیت در چین تاکید نمود.

وی در این سخنرانی با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، ابتکاری جدید برای ادغام بیشتر با اقتصاد جهانی است، گفت: 5 سال پیش، من برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین را اعلام کردم که هدف آن گسترش درهای باز و تبدیل شدن بازار چین به یک فرصت مهم برای جهان بود. در حال حاضر، نیز این نمایشگاه به دریچه‌ای برای ایجاد یک الگوی توسعه جدید چین، بستری برای ارتقای درهای باز با سطح بالا و یک محصول عمومی مشترک جهانی تبدیل شده‌ است.

رییس جمهور چین، با توسعه اراده چین مبنی بر بهره‌مندی همه کشورها و همه طرف‌ها از فرصت تعمیق همکاری بین‌المللی خاطر نشان کرد: جمهوری خلق چین،  قاطعانه از سرعت بخشیدن به روند پیشرفت کشورهای در حال توسعه پشتیبانی می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا ساخت جامعه بشری با سرنوشت مشترک را ترویج دهد.

شی جین‌پینگ در پایان تصریح کرد؛ راهی روشن در زیر پای ما قرار دارد و چین آماده است همراه با همه کشورها، چندجانبه‌گرایی واقعی را عملی کند، توافقات بیشتر برای گشایش و درهای باز را جمع‎آوری ‌کند و مشترکا بر مشکلات و چالش‌های رو‌به‌روی پیشرفت اقتصاد جهان غلبه ‌کند تا اجرای سیاست درهای باز چشم‌انداز و درخشش جدیدی را برای توسعه جهانی به ارمغان بیاورد.

در این مراسم علاوه بر رئیس جمهور چین، روسای جمهور کشورهای سریلانکا، موریتانی، موزامبیک، بلاروس، گویان، و همچنین روسای سازمان تجارت جهانی، صندوق بین المللی پول و مرکز توسعه صنعتی سازمان ملل (UNIDO) نیز بصورت برخط سخنرانی کردند.

نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، ابتکار جدیدی است که به میزبانی وزارت بازرگانی جمهوری خلق چین و شهرداری شانگهای از سال 2018 میلادی به صورت سالانه و در فصل پاییز برگزار می‌شود. دولت چین هدف از برگزاری این نمایشگاه را حمایت از تجارت آزاد و اقتصاد جهانی و باز نمودن درهای بازار چین به روی دنیا اعلام نموده است.

نمایشگاه واردات چین، در دو بخش ملی و غرفه‌های شرکتی در بخش‌های مختلف اعم از تجهیزات الکترونیکی، خدمات، تجهیزات هوشمند، محصولات غذایی و کشاورزی، محصولات بهداشتی و درمانی و غیره در مساحتی به وسعت 360 هزار متر مربع برگزار می‌گردد. در مجموع نزدیک به ۳۰۰ شرکت شناخته شده جهانی از ۴۰ کشور واقع در مسیر طرح ابتکاری "یک کمربند- یک راه" چین در این نمایشگاه حضور یافتند.

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان