fa-IRen-US
جستجو
دوشنبه, 28 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

بازدید ریاست سازمان سرمایه گذاری از پروژه های سرمایه گذاری کرمان

چهارشنبه, 26 اردیبهشت,1403 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

بازدید ریاست سازمان سرمایه گذاری از پروژه های سرمایه گذاری کرمان

همزمان با برگزاری همایش بین المللی «کرمان آیدکس ۲۰۲۴» صورت گرفت؛

علی فکری، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: تمامی قطعه‌سازان در سطح کشور و قطعه‌سازان طرف قرارداد در کشور خارجی به زودی سرمایه‌گذاری مشترک در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومي سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و به نقل از شادا، علی فکری معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان در حاشیه سفر به استان کرمان و شرکت در همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری این استان با عنوان «کرمان آیدکس ۲۰۲۴» از منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم و تعدادی از طرح‌ها و پروژه های سرمایه گذاری این استان بازدید کرد.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری ایران در جزیان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید یکی مهمترین و اولین قطب‌های اقتصادی در کشور مطرح است، تصریح کرد: کرمان یک سرزمین مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها است و بیشترین ارزش افزوده حوزه معادن را دارد.

فکری توجه به ارکان اساسی برنامه‌ریزی توسعه‌ای را از الزامات توسعه برشمرد و گفت: باید با برنامه صحیح اقتصادی در جهت تبیین ظرفیت‌ها اقدام شود.معاون وزیر اقتصاد با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی، معدنی، گردشگری و اقتصادی استان کرمان عنوان کرد: کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور، یکی از مهمترین مکان‌های سرمایه‌گذاری خارجی است که می‌تواند به قطب جذب سرمایه‌گذارها در ابعاد مختلف تبدیل شود .

وی افزود: به منظور بررسی وضعیت جذب سرمایه‌گذار در منطقه و رفع مشکلات سرمایه‌گذاران به شهرستان بم سفر کردم تا زیرساخت های منطقه را از نزدیک ببینم. فکری گفت: تمامی قطعه‌سازان در سطح کشور و قطعه‌سازان طرف قرارداد ایران در کشور خارجی به زودی سرمایه‌گذاری مشترک در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم خواهند داشت.

معاون وزیر اقتصاد به حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد و افزود: سعی می‌کنیم در زمینه‌های مختلف حمایت صورت بگیرد از جمله در زمینه خودرو.

بازدید از بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در کرمان

معاون وزیر اقتصاد در این سفر همچنین از بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در کرمان (عمانی‌ها) با عنوان «صاروج پارس» بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای امور قرار گرفت.

فکری طی سخنانی در جریان این بازدید با بیان اینکه «سرمایه‌گذاری خارجی واقعی در کرمان اتفاق افتاده است»، افزود: در سطح ملی در بحث‌های ارزی، اقامت، تضمین گارانتی سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاران خارجی به‌ویژه سرمایه‌گذارانی حمایت می‌کنیم که در کرمان حضور دارند و سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام داده‌اند.

وی همچنین عملکرد اداره کل اقتصادی و دارایی و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمان را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی پیشرو دانست و ابراز داشت: برای تکمیل ساختمان جدید مرکز سرمایه‌گذاری خارجی کرمان کمک می‌کنیم.

در این سفر همچنین جلسه رفع مشکلات و ارایه راهکارهای مشکلات شرکت سرمایه گذاری صاروج پارس (گودال خشتمالها) و همچنین شرکت واگن سازی زرند با حضور رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، امیر حسن زاده معاون امور اقتصادی استاندار کرمان و صادق سلطانی نژاد مدیر کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

در جریان این سفر همچنین رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و هیئت همراه و سرمایه‌گذاران خارجی از شرکت ام وی ام بازدید کردند.هفت شرکت خودروسازی و ۱۶ کارخانه قطعه‌سازی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم در حال فعالیت هستند و همچنین ۱۲ کارخانه دیگر در حال بررسی و صدور مجوز واگذاری زمین برای تولید قطعات خودرو قرار دارند.

گفتنی است همایش فرصت های سرمایه گذاری با هدف گذر از اقتصاد منبع پایه به دانش و فناوری، با ارائه ۲۵۰ پروژه به ارزش ۲۰۰ همت فرصت سرمایه گذاری و تامین نیازهای توسعه در بخش های مختلف از عصر دوشنبه به مدت چهار روز در ماهان شهرستان کرمان گشایش یافت.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان