fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 26 فروردین,1403
Menu

آرشیو اخبار

برگزاری چهارمين کمیسیون مشترک اقتصادی سالانه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان با حضور وزیر اقتصاد

پنجشنبه, 03 اسفند,1402 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

برگزاری چهارمين کمیسیون مشترک اقتصادی سالانه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان با حضور وزیر اقتصاد

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و به نقل از شادا، چهارمین کمیسیون مشترک سالانه همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور مجارستان امروز صبح و با حضور دکتر سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و پیتر سییارتو وزیر امور خارجه و تجارت کشور مجارستان امروز پنج شنبه سوم اسفند ماه 1402 در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

آقای دکتر خاندوزی در این نشست  اعلام نمود توسعه روابط با مجارستان از اولویت‌های جدی جمهوری اسلامی است و روابط تاریخی دیرینه و عمیق دو کشور است. افکار عمومی مردم ایران، همواره نگرشی مثبت توأم با احترام به مردم مجارستان داشته است.جمعیت جوان، فعال، تحصیل‌کرده و مسالمت جو و مایل به تعامل با دنیا یکی از برگ های برنده ایران در مسیر توسعه است.

وزیر اقتصاد یادآور شد پیشرفت های جمهوری اسلامی در صنایع سنگین، پالایشگاه ها، گاز، خودرو سازی، کشاورزی، نانو تکنولوژی و ساخت دارو های نوترکیب، فرصت های بی نظیری برای حضور سرمایه‌گذاران مجارستانی در ایران مهیا نموده است.جمهوری اسلامی ایران و مجارستان می توانند بر استعداد و ظرفیت های علمی و فناوری خود تکیه کنند و وابستگی آنها به کشور های بزرگ، کمتر و کمتر شود.

امضای چهار یادداشت تفاهم در حوزه همکاری های اقتصادی از برنامه های مهم کمیسیون مشترک ایران و مجارستان است که امروز در تهران برگزار می‌شود.

در پایان نشست این کمیسیون مشترک، سند پایانی اجلاس توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان امضا خواهد شد.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان