fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 26 فروردین,1403
Menu

آرشیو اخبار

تهران میزبان نشست نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

یکشنبه, 29 بهمن,1402 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

تهران میزبان نشست نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

با توجه به برگزاری اجلاس بین المللی سازمان همکاری شانگهای به میزبانی جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای رودگر معاون دفتر وام ها، مجامع و موسسات بین المللی در گفتگو با روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، به نقش این اجلاس در پیشبرد روابط چندجانبه بین المللی و توسعه روابط اقتصادی بین کشورهای عضو پرداختند.

ایشان اعلام نمود که این هشتمین نشست گروه کاری ارتقاء سرمایه گذاری سازمان همکاری شانگهای است که همزمان با اولین سال عضویت ایران، به میزبانی کشورمان و در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار می شود. این اولین رویداد رسمی در تقویم کاری سازمان شانگهای است که در کشورمان برگزار می شود. 

معاون دفتر وامها اظهار داشتند که سرمایه گذاری همواره در کنار بحث های مربوط به اتصالات منطقه ای، انرژی، تجارت، اقتصاد سبز و اقتصاد دیجیتال به عنوان ابزاری برای رشد اقتصادی و تسریع همکاری ها مطرح می شود. دراین راستا همان طور که از عنوان این کارگروه مشخص است، تسهیل و تشویق همکاری اقتصادی در محوریت این اجلاس قرار دارد که نشانگر اهتمام دولت ایران به مشارکت فعال در مکانیزمهای همکاری سازمان به ویژه همکاری های اقتصادی است. علاوه بر آن موضوع سرمایه گذاری  یکی از محورهای اصلی رایزنی کشورهای عضو در بالاترین سطوح بوده است و مقامات کشورهای عضو همواره بر اهمیت استمرار رایزنی ها و تلاش های مشترک برای بهبود فضای سرمایه گذاری های متقابل در حوزه شانگهای تاکید دارند.

ایشان سه موضوع کلان را در  دستور کار برگزاری این اجلاس برشمردند که عبارتند از:

الف- بحث و بررسی پیرامون سند راهبردی توسعه اقتصادی تا سال 2030سازمان همکاری شانگهای

ب- بررسی آخرین وضعیت اجرای برنامه همکاری چندجانبه تجاری و اقتصادی سازمان

پ- تبادل نظر در خصوص سند مجمع سرمایه گذاران کشورهای عضو

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان