fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 13 فروردین,1402
Menu

آرشیو اخبار

رشد 58 درصدی سرمایه گذاری خارجی در استان قم

دوشنبه, 26 خرداد,1399 / دسته ها: اخبار استانها

/

رشد 58 درصدی سرمایه گذاری خارجی در استان قم

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم از رشد 58 درصدی سرمایه گذاری خارجی در این استان خبر داد.

به گزارش مرکز خدمات سرمایه گذاری استان قم، عادل علیپور افزود: استان قم، پتانسیل وظرفیت فوق العاده ویژه ای برای سرمایه گذاری خارجی دارد.

 

وی اضافه کرد: قم، علاوه بر نزدیکی به پایتخت، شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان کشور است  و در کنار این دو شاخصه مهم، زائر پذیر است و از ظرفیت های توریسم مذهبی نیز برخوردار است.

وی تصریح کرد: سالانه میلیون ها زائر به این شهر مقدس سفر می کنند که بسیاری از آنها اتباع خارجی هستند و همین موضوع، سود سرمایه گذاری را از جهات مختلفی تضمین می کند.

 وی افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری در اداره کل اقتصاد و دارایی استان، توان کارشناسی مطلوبی در شناخت و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری دارد و در رفع موانع سرمایه گذاری در استان، تاکنون اقدامات قابل توجهی در این مرکز انجام گرفته است.

 

علیپور افزود: استان قم به جهت ویژگی های اقلیمی، شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر از جمله انرژی خورشیدی و انرژی باد دارد ضمن اینکه این استان در صنایع ساختمانی و مصالح از جمله سنگ و آجر، تولید فرش های نفیس دستباف، صنایع مرتبط با فرش از جمله نقشه و طراحی فرش، صنایع چوب، منبّت و مهمتر از همه تولید سوهان مرغوب، شناخته شده است.

وی خاطر نشان کرد:هنوز هم پتانسیل و هنراستان قم با وجود داشتن شرایط منحصر به فرد، آنچنان که شایسته این شهر و استان است؛ کشف نشده است.

وی گفت: شهرک صنعتی شکوهیه در قم، نشان از ظرفیت اقتصادی و جغرافیایی این استان در تولید صنایع غذایی دارد و خوشبختانه ظرفیت استان در این بخش، بهتر ازسایر جنبه ها شناخته و دیده شده است.

 

 علیپور گفت: با وجود اقدامات مطلوبی که در جذب سرمایه گذاری برای استان صورت گرفته هنوز هم‌ در جذب سرمایه در ایجاد مراکز تفریحی، هتل، مراکز اقامتی و خدمات ویژه توریسم با وضعیت مطلوب، فاصله زیادی داریم.

 

 مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان قم در پایان با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ توسط مقام معظم رهبری گفت: امیدواریم در سال جدید که مزین به نام "جهش تولید" است بتوانیم در رفع موانع تولید و موانع سرمایه گذاری در استان، گام های مهمی برداریم تا به رشداقتصادی و رونق بیشتر کسب و کار و اشتغال در استان منجر شود.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More

    دی ان ان