fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 24 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

مدیر کل اقتصادی یزد: 12/5 درصد مالكان غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام كردند

یکشنبه, 23 آذر,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار استانها

/

مدیر کل اقتصادی یزد: 12/5 درصد مالكان غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام كردند

با اشاره به آغاز طرح ثبت نام غیرمستقیم های سهام عدالت در سامانه سجام

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم با اشاره به آغاز طرح ثبت نام غیرمستقیم های سهام عدالت در سامانه سجام گفت: تاکنون حدود 5/12 درصد سهامدران در این سامانه ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد ، علی نمازی در نشستی افزود: 620 هزار نفر در استان یزد دارای سهام عدالت هستند که 453 هزار نفر معادل 70 درصد روش غیرمستقیم را در مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه با پذیرش شرکت سرمایه گذاری با تماد "وسیزد "در بازار سرمایه، امکان خرید و فروش سهام آن فراهم شد، گفت: برای این که سهامداران بتوانند از منافع این شرکت استفاده کنند ثبت نام در این سامانه، احراز هویت و دریافت کد بورسی الزامی است و در صورتی که اقدام  نکنند سود سهام به آنها تعلق نخواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: برای تشکیل مجمع شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت در استان باید بیش از ۵۰ درصد از دارندگان سهام عدالت روش غیرمستقیم احراز هویت شوند تا بتوان مجمع این شرکت سرمایه گذاری را برگزار کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با بیان اینکه علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق شماره تلفن پویای ۱۵۶۹ سازمان بورس اقدام کنند  اظهار داشت: اخذ کد معاملاتی بورس اوراق بهادار، امکان خرید و فروش شرکت های سرمایه گذاری استانی و سهام در بازار، امکان خرید سهام‌ تحت عنوان "عرضه اولیه"، امکان شرکت در مجمع عمومی شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی و انتخاب هیئت مدیره شرکت، امکان استفاده از خدمات کارگزاری‌ها و امکان ثبت‌نام به عنوان نامزد تصدی هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان از مزیت های ثبت‌نام در سامانه سجام است.

وی میزان سرمایه شرکت سرمایه گذاری استان یزد را افزون بر شش هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سهام این شرکت متشکل از 40 شرکت اقتصادی بزرگ و معتبر ایران می باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت:  هم اینک امکان خرید و فروش 60 درصد سهام عدالت وجود دارد و بقیه آن نیز تا دهه فجر آزاسازی می شود..

وی اظهار امیدواری کرد: به منظور آگاهی و جلوگیری از تضییع حقوق دارندگان سهام عدالت با برگزاری مجامع شرکت های مذکور و تعیین هیات مدیره جدید شاهد اجرای برنامه های عملی و موفقیت شرکت های فوق در پیشبرد اهدافشان باشیم.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More

    دی ان ان