fa-IRen-US
جستجو
چهارشنبه, 02 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

معرفی و تشریح ظرفیت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری ایران برای فعالان اقتصادی تبعه چین

ﺳﻪشنبه, 21 فروردین,1403 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

معرفی و تشریح ظرفیت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری ایران برای فعالان اقتصادی تبعه چین

در نشست آنلاین با شرکت های چینی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، براساس هماهنگی به‌عمل آمده توسط سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانگجو (چین) با سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و سازمان توسعه تجارت، نشست آشنایی با ظرفیت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران صبح روز سه‌شنبه مورخ 21/01/1403 با حضور و مشارکت ده‌ها شرکت خصوصی کشور چین به‌صورت ترکیبی (حضوری و برخط) برگزار شد.

در این نشست که در شهر گوانگجو کشور چین برگزار گردید، ابتدا سرکنسول محترم کشورمان در گوانگجو ضمن تقدیر از برگزاری جلسه، مراتب حمایت جمهوری اسلامی ایران را از حضور سرمایه‌گذاران تبعه چین در کشور اعلام نمودند.

در ادامه جلسه، جناب آقای دکتر کوده‌ئی، مدیرکل محترم دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به‌صورت برخط به ارائه توضیحات کامل درخصوص سرمایه‌گذاری در ایران شامل مدل‌های انجام سرمایه‌گذاری، شیوه‌های ورود، ثبت و خروج سرمایه و عواید ناشی از سرمایه‌گذاری، حمایت‌های قانونی، فرآیندهای برخورداری از حمایت‌ها و سایر مزیت‌ها و مشوق‌های قابل ارائه به سرمایه‌گذاران پرداختند.

در این بخش همچنین با اشاره به شناسایی و گردآوری فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران، اعلام آمادگی گردید که پروژه‌های مطالعه شده و دارای اولویت در حوزه‌های کاری مورد علاقه حاضرین به ایشان معرفی و حمایت‌های لازم برای عملیاتی نمودن آن‌ها ارائه گردد.

به‌علاوه رویداد تجارت و سرمایه‌گذاری کشور چین (سیفیت 2024) که در سپتامبر سال جاری در شهر شیامن برگزار می‌گردد نیز به‌عنوان فرصتی برای آشنایی بیشتر با فضای سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اولویت‌دار کشورمان اعلام گردید.

در پایان به سوالات حاضرین درخصوص فضای سرمایه‌گذاری در ایران پاسخ داده‌شد.

نماینده سازمان توسعه تجارت نیز در این نشست توضیحاتی درخصوص نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (اکسپو 2024 تهران) ارائه نمودند.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان