fa-IRen-US
جستجو
دوشنبه, 28 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

وزیر اقتصاد:رکوردشکنی در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال۱۴۰۲

پنجشنبه, 20 اردیبهشت,1403 / دسته ها: اخبار, اخبار برگزیده

/

وزیر اقتصاد:رکوردشکنی در جذب سرمایه گذاری خارجی در سال۱۴۰۲

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با جذب بیش از ۵.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی ثبت شده درسال ۱۴۰۲، رکورد ورود سرمایه خارجی به کشور شکسته شد که امیدواریم در سال۱۴۰۳ با رفع موانع، شاهد افزایش این رقم باشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و به نقل از شادا، "سید احسان خاندوزی" روز پنجشنبه (۲۰   اردیبهشت ماه) در حاشیه بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مسایلی که سرمایه گذاران خارجی مطالبه دارند این است که جذابیت نرخ تسعیر، افزایش یابد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که رقم واقعی سرمایه گذاری خارجی محقق شده بیش‌ از ۵.۵ میلیارد دلار بوده است زیرا برخی از سرمایه گذاران خارجی مبلغی که در کشور سرمایه گذاری کرده اند را در سازمان سرمایه گذاری ثبت نکرده اند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: امیدواریم در سال۱۴۰۳ با رفع موانع تولید به ویژه موضوع تسعیر، شاهد افزایش حجم سرمایه گذاری و افزایش تولید باشیم.خاندوزی در ادامه با اشاره به بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و بهره‌برداری از سه پروژه توسعه‌ای، گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دارای ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی است.وی افزود: افتتاح سه پروژه تولیدی که امروز انجام شد به کاهش ارزبری کمک خواهد کرد.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان