fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 05 تیر,1403
Menu

آرشیو اخبار

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

ﺳﻪشنبه, 14 مرداد,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

تا اول مهر، چندین صندوق پروژه مشتمل بر پروژه های دولتی و خصوصی فعال خواهند شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی: تا اول مهر، چندین صندوق پروژه مشتمل بر پروژه های دولتی و خصوصی فعال خواهند شد/ این آمادگی وجود دارد که تا پایان سال ۵۰ شرکت خصوصی را در بورس پذیرش کنیم/ در چهار ماه اول امسال سیزده هزار و هفتصد میلیارد تومان عرضه اولیه در بازار سرمایه داشته ایم در حالی که این رقم برای کل سال ۱۳۹۸، حدود پنج هزار و سیصد میلیارد تومان بود/ برای اولین بار، دو عرضه اولیه در بورس و اوراق بهادار ایران داشتیم و ان شاء الله این روند را ادامه خواهیم داد/ بنا بر لایحه دو فوریتی وزارت اقتصاد به مجلس، شرکت هایی که افزایش سرمایه بدهند و سهامداران فعلی آنها هم از حق تقدم خودشان صرفنظر کنند؛ ۲۰ درصد افزایش سرمایه آنها مشمول مالیات با نرخ صفر می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در نود و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: توانستیم در سایه همکاری حکومت با بخش های خصوصی، تعاونی و غیر دولتی در اجرای  قانون رفع موانع تولید، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار را راه اندازی نمائیم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان این مطلب گفت: این پنجره واحد ابتدا در تهران راه اندازی و سپس در هفته گذشته در چهار استان دیگر عملیاتی شد  و طبق برنامه، ۱۲ استان در هفته دولت و مابقی استانها نیز تا پایان مهر ماه به سرانجام خواهد رسید.

وی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که با همکاری موثر بخش خصوصی در جهت تعمیق بازار سرمایه اجرا می شود، افزایش عرضه اولیه است. در این راستا این آمادگی وجود دارد که تا پایان سال ۵۰ شرکت خصوصی را در بورس پذیرش کنیم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در چهار ماه اول امسال سیزده هزار و هفتصد میلیارد تومان عرضه اولیه در بازار سرمایه داشته ایم در حالی که این رقم برای کل سال ۱۳۹۸، حدود پنج هزار و سیصد میلیارد تومان بود.

دکتر دژپسند عنوان کرد: در هفته گذشته؛ برای اولین بار، دو عرضه اولیه در بورس و اوراق بهادار ایران داشتیم و ان شاء الله این روند را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه افزایش شناوری سهام شرکت های بورسی؛ شاخص دیگر مورد توجه دولت است، گفت: لذا تلاش ما بر این است، شرکت هایی که در بورس پذیرش می شوند و یا در حال حاضر در بورس حضور دارند، به افزایش شناوری سهامشان اقدام کنند.

دژپسند یادآور شد: خوشبختانه در این ارتباط یک مصوبه بسیار مهم از دولت گرفته ایم که تمام شرکت های دولتی و نهاد های عمومی غیر دولتی را مکلف کرده است، درصد شناوری سهام خود در بورس را حداقل به ۲۵ درصد افزایش دهند.

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که این روزها شاهدیم میزان شناوری ها افزایش پیدا کرده به دلیل همین مصوبه است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: یک لایحه دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی داده ایم که امیدواریم طی همین هفته، دو فوریت آن به تصویب برسد؛ و آن این است که شرکت هایی که افزایش سرمایه بدهند و سهامداران فعلی آنها هم از حق تقدم خودشان صرفنظر کنند؛ ۲۰ درصد افزایش سرمایه آنها مشمول مالیات با نرخ صفر می شود.

وی اعلام کرد: تا اول مهر، چندین صندوق پروژه مشتمل بر پروژه های دولتی و خصوصی فعال خواهند شد.

وزیر اقتصاد در خاتمه اظهار داشت: توصیه ما به کسانی که می خواهند به عنوان خریدار سهام در بورس حضور پیدا کنند، جدای از اینکه به نهاد ناظر سازمان بورس اطمینان داشته باشند این است که اصل "مطالعه، مشاوره و معامله" را فراموش نکرده و چه برای ورود و چه برای خروج از بازار، هیجانی تصمیم گیری نکنند.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان