fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 05 تیر,1403
Menu

آرشیو اخبار

رئیس جمهور محترم در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات

چهارشنبه, 08 مرداد,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

رئیس جمهور محترم در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات

اتفاق خوبی در نظام اقتصادی كشور رخ داد و برای اولین بار در كشور اوراق بهادار خزانه سفته و تمبر مالیاتی آن به صورت الكترونیكی و بدون مراجعه به بانك برای تعهد وام كرونای كسب و كار‌ها راه اندازی شد

رئیس جمهور محترم در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات: اتفاق خوبی در نظام اقتصادی کشور رخ داد و برای اولین بار در کشور اوراق بهادار خزانه سفته و تمبر مالیاتی آن به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه به بانک برای تعهد وام کرونای کسب و کار‌ها راه اندازی شد/ پرداخت ۲۰ میلیون وام کرونا تنها با یک درخواست پیامکی حاصل تعامل چند دستگاه اجرایی است، در واقع به جای حرکت دادن مردم بین ادارات، داده‌های دیجیتالی حرکت داده شد که با این دستاورد هم کار مردم ساده‌تر شد و هم در زمان و هزینه صرفه جویی گردید.

رئیس جمهور در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات ضمن‌ تاکید بر ضرورت توسعه فناوری اطلاعات و تکمیل هر چه سریعتر دولت الکترونیک در کشور گفت: روز گذشته اتفاق خوبی در نظام اقتصادی کشور رخداد و برای اولین بار در کشور اوراق بهادار خزانه سفته و تمبر مالیاتی آن به صورت  الکترونیکی و بدون مراجعه به بانک برای تعهد وام کرونای کسب و کار‌ها راه اندازی شد و این موضوع مهمی است که سند دیجیتالی هم ارز سند فیزیکی قابلیت استفاده و کاربری در نظام اقتصادی پیدا کند. هم شفافیت ایجاد میکند و هم امکان جعل را از بین می‌برد.


به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات گفت: وزرا و رؤسای دستگاه‌های اجرایی مسئول تحقق کامل دولت الکترونیکی هستند و شورای اجرایی نیز هنگام بروز اختلافات نظر، باید ایجاد هماهنگی و رفع تعارض کند.
آقای روحانی افزود: همانند همین اتفاق در سهام عدالت رخ داد و تحقق یکی از دست آورد‌های دولت در آزاد شدن سهام و امکان خرید وفروش آن کاملا الکترونیکی فراهم شد. امروز حتی برای ثبت نام و مشارکت در رونق ملی بازار سهام نیازی به خارج شدن از خانه نیست بیش از ۱.۵ میلیون نفر احراز هویت برخط شده اند و در کنار آن امکان دسترسی مردم به بازار سهام ودیدن دارایی‌های خودشان تسهیل شد.


رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد: با همکاری سازمان بورس و اوارق بهادار،  وزارت ارتباطات و بانک مرکزی، واریز الکترونیکی سود سهام و برگزاری مجامع بورسی با امکان مشارکت مردم در نظام تصمیم گیری شرکت‌ها به طور کامل اجرایی شود.


آقای روحانی با اشاره به اجرایی شدن امکان وثیقه گذاری سهام عدالت، گفت: امروز مردم می‌توانند با وثیقه گذاری سهام عدالت کارت اعتباری بانک‌ها را اخذ کنند. این‌ها همه تحول دیجیتالی است که در دولت تدبیر وامید شتاب گرفته است. البته در دو حوزه مهم مالیاتی و سلامت نیز اتفاقات خوبی افتاده است، اما باید این اتفاقات شتاب بیشتری بگیرد و شفافیت و کیفیت خدمات دیجیتالی دولت ارتقا پیدا کند.


رئیس جمهور فراهم شدن امکان پرداخت مالیات بر نقل‌وانتقال املاک مسکونی به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه به ادارات مالیاتی را اقدامی مثبت برشمرد و افزود: این اولین گام در مسیر خدمات کاملاً الکترونیکی مالیاتی است و انواع دیگر مالیات نیز باید کاملا الکترونیکی شود و مردم را برای اخذ مالیات آزار ندهیم و منصفانه از ایشان مالیات بگیریم.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان