fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 03 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

افزایش سهم بخش های غیر مولد از مالیات

شنبه, 06 آذر,1400 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

افزایش سهم بخش های غیر مولد از مالیات

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه و درآمد در مجلس گفت : دولت مصمم است سهم بخش‌های غیر مولد و سوداگری در پرداخت مالیات کشور افزایش یابد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، سیداحسان خاندوزی شامگاه روز جمعه پس از شرکت در شورای اداری استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  برای تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه و درآمد، مذاکرات بسیار خوبی با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  صورت گرفته است و امیدواریم با شتاب گرفتن در تصویب این طرح بار مالیاتی از دوش تولیدکنندگان کشور کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع به‌کار دولت سیزدهم یکی از راهبردهای جدی در حوزه مالیات این بود که تا حد ممکن بار مالیاتی بر بخش‌های مولد و شفاف اقتصاد ایران کاهش پیدا کند تا تولیدکنندگان بتوانند با امکانات و نقدینگی بیشتر به فعالیت ادامه دهند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود : باید بخش مهم بار مالیاتی بر دوش کسانی باشد که از فعالیت غیر مولد و سوداگری کسب درآمد می‌کنند و متأسفانه در گذشته به سبب عدم در دسترس بودن سامانه اطلاعات اقتصادی، این افراد شناسایی نمی شدند و فرارهای مالیاتی رخ می داد.

خاندوزی با بیان این که در یکی دو سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی در زمینه سامانه‌ها رخ داده است گفت : از رییس سازمان امور مالیاتی کشور خواسته شد تا به سرعت الگوریتم های شناسایی فرارهای مالیاتی را در دستور کار قرار دهد.

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه مقررات‌زدایی و تسهیل محیط کسب و کار یکی از اولویت های وزارت اقتصاد است و تلاش داریم مقررات و مجوزهای  زائد که یکی از عوامل تأخیر و طولانی شدن و نارضایتی شدید و مفسده است حذف شود افزود: درگاه ملی مجوز ها را باید قوی‌تر کنیم تا اکثر مجوزهای کشور به صورت برخط از طریق این درگاه صادر شود.

دکتر خاندوزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با اصرار و پیشنهاد وزارت اقتصاد استفاده از منابع راکد و اموال مازاد و کالاهای متروکه و مستغلات بلااستفاده در استان‌ها به عنوان یکی از روش‌های جبران کمبود نقدینگی در دستور کار قرار گرفت و دولت با این موضوع موافقت کرد.

وی افزود : پس از این موافقت، معاون اول رییس جمهور در یک بخشنامه رسمی  این موضوع را ابلاغ کرد که همه دستگاه‌ها و استان‌ها باید این اصل را اجرا کنند و همکاری بیشتری در مسیر واگذاری اموال مازاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری کرد در چند ماه پایانی سال شاهد وصول ارقام و منابع مالی خوبی از این محل باشیم.

تصاویر

 

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان