fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 30 اردیبهشت,1403
Menu

آرشیو اخبار

افتتاح کارخانه تولید انسولین قلمی در ایران با سرمایه گذاری دانمارک

چهارشنبه, 12 شهریور,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

افتتاح کارخانه تولید انسولین قلمی در ایران با سرمایه گذاری دانمارک

در قالب پروژه مشترک ایرانی – خارجی و با سرمایه گذاری دانمارک، کارخانه تولید انسولین قلمی در کشور افتتاح شد

کارخانه نوونوردیسک پارس با شعار تغییر دنیای دیابت، پس از بررسی های متعدد قبلی از میان کشورهای ترکیه، عربستان و امارات متحده عربی و ... ایران را با لحاظ کردن مزایای متعدد برای سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه تولیدی انتخاب کرده است و رسماً اولین خطوط تولیدی این شرکت در شهرک دارویی برکت در زمینی به مساحت چهار هکتار و با سرمایه گذاری مستقیم خارجی افزون بر ۷۰ میلیون یورو افتتاح شد.

شرکت نوونوردیسک به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده داروهای دیابت به ویژه انسولین در جهان به شمار می‌رود و به تنهایی افزون بر نیمی از انسولین مصرفی در دنیا را تولید می کند. این شرکت معتبر داروسازی دانمارکی نزدیک به یک قرن پیش فعالیت خود را آغاز کرده و محصولات تولیدی خود را امروز در بیش از ۱۷۰ کشور عرضه می‌کند. قبل از ایران، شرکت نوونوردیسک کارخانجات تولیدی خود را برای تولید انسولین در آمریکا، فرانسه، برزیل، چین، روسیه و ژاپن نیز توسعه داده بود.

ایران نیز هفتمین کشوری است که خارج از مرزهای دانمارک میزبان سرمایه گذاری و راه اندازی کارخانه تولید محصولات این شرکت بین‌المللی است.

قاعدتا ویژگی های منحصر به فرد ایران در حوزه سلامت، دارو، زیرساخت‌های مطلوب موجود، نیروی انسانی توانمند و تجارب ارزنده ایران در زمینه تولید داروهای نوین و با تکنولوژی بالا از جمله مواردی بوده است که انگیزه سرمایه‌گذاری این شرکت چند ملیتی و شرکت های مشابهی که در حال حاضر در حال مذاکره یا ساخت کارخانجات خود در ایران هستند را رقم زده است.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان