fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 24 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

استاندار لرستان از اجرای ۳۴ پروژه سرمایه گذاری در طرح اولیه توسعه مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد خبر داد

دوشنبه, 23 تیر,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار استانها

/

استاندار لرستان از اجرای ۳۴ پروژه سرمایه گذاری در طرح اولیه توسعه مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد خبر داد

در جلسه مرکز خدمات سرمایه ­گذاری استان لرستان با موضوع بررسی مدیریت و بهره‌وری مجموعه بام خرم‌آباد

سید موسی خادمی در جلسه مرکز خدمات سرمایه ­گذاری استان با موضوع بررسی مدیریت و بهره‌وری مجموعه بام خرم‌آباد که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران و فعالین انجمن‌های مردم‌نهاد و حامی طبیعت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از استعدادهای خوب استان لرستان مجموعه بام خرم‌آباد است که می‌توان به‌عنوان یکی از مراکز مهم تفریحی و گردشگری استان به آن اشاره کرد.

به گزارش مرکز خدمات سرمایه گذاری استان لرستان، سید موسی خادمی در جلسه مرکز خدمات سرمایه ­گذاری استان با موضوع بررسی مدیریت و بهره‌وری مجموعه بام خرم‌آباد که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران و فعالین انجمن‌های مردم‌نهاد و حامی طبیعت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از استعدادهای خوب استان لرستان مجموعه بام خرم‌آباد است که می‌توان به‌عنوان یکی از مراکز مهم تفریحی و گردشگری استان به آن اشاره کرد.

 

 استاندار لرستان با اشاره به این که از ۷۰۰ هکتار مساحت این مجموعه ۶۰۰ هکتار آن فضای سبز است، گفت: بخش اصلی آن فضای سبز و درختکاری و به طور اخص درختان مثمر از ویژگی‌های مجموعه موردنظر است.

خادمی افزود: به دلیل محدودیت‌هایی که در منابع دولتی داریم و نیازمندی‌هایی که منطقه دارد تاکنون نتوانسته‌ایم سرمایه‌گذاری مناسبی در این زمینه انجام دهیم.

 

 استاندار لرستان با اشاره به لزوم ساماندهی و طراحی مدل خوبی که با شرایط زیست‌محیطی و منطقه‌ای سازگار باشد، گفت: از اجرای طرح‌های حامی محیط زیست در این مجموعه استقبال می‌کنیم تا فضای مناسبی برای شهروندان لرستان و سایر استان‌ها فراهم شود.

 

خادمی بر لزوم ایجاد فعالیت‌های اقتصادی سازگار با طبیعت در این مجموعه تأکید کرد و گفت: طرح اولیه آن با ۳۴ پروژه مختلف مطابق با استانداردهای بین‌المللی از جمله ایجاد شهربازی سرپوشیده، مراکز بوم گردی، سایت اسب‌سواری، پیست‌های دوچرخه‌سواری، ماشین‌سواری، ورزش‌های هوایی و باند فرود و سایر مواردی که می‌توانند ضمن سازگاری با این مجموعه ایجاد جاذبه گردشگری داشته باشند، موردنظر است.

مقام عالی دولت در استان لرستان گفت: این طرح توسط مشاور تهیه‌شده و امروز با سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) موضوع را مطرح کرده و انتظار داریم با کمک آن‌ها این پروژه را مدیریت کنیم و در آینده نزدیک این طرح را برای جذب سرمایه‌گذار به فراخوان گذاشته که بتوانیم در هر قسمتی سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم.

 

استاندار لرستان در پایان خاطرنشان کرد با اجرای این طرح ازیک‌طرف به آبادانی بیشتر این مجموعه کمک می‌کنیم و هم به ایجاد اشتغال و درآمدزایی پرداخته و هم در بحث نگهداری موفق‌تر عمل خواهد شد.

استاندار لرستان در پایان ابراز امیدواری کرد که با ایجاد و توسعه این مرکز تفریحی و گردشگری زمینه رفاه مردم متناسب با توسعه محیط‌زیست فراهم شود.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More

    دی ان ان