fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 30 اردیبهشت,1403
Menu

آرشیو اخبار

عسکری در نشست مدیران اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران و مدیران تابعه عنوان کرد: تحقق بیش از صد درصدی درآمدهای مالیاتی در استان تهران در شرایط تحریم صادرات نفت

دوشنبه, 06 بهمن,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار استانها

/

عسکری در نشست مدیران اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران و مدیران تابعه عنوان کرد: تحقق بیش از صد درصدی درآمدهای مالیاتی در استان تهران در شرایط تحریم صادرات نفت

تحقق بیش از صد درصدی درآمدهای مالیاتی در استان تهران در شرایط تحریم صادرات نفت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی در نشست مشترک با مدیران اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران و دستگاههای تابعه که در محل این اداره کل برگزار شد گفت: خوشبختانه امسال علی رغم تحریم های اقتصادی شدید و قطع صادرات نفت، شاهد تحقق بیش از صد درصدی مالیات در استان تهران بودیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، علی عسکری در این نشست که با حضور رئیس مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی، مدیر کل دفتر امور استانها، مدیر کل امور رفاهی و پشتیبانی و مدیر کل امور مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت:  بیش از 55 درصد از درآمدهای مالیاتی کشور در استان تهران و 45 درصد در 30 استان دیگر کشور وصول می شود.

وی تصریح گرد: باید ساز و کار مناسب برای تسهیل وصول مالیات و نیز جلوگیری از فرار مالیاتی توسط دستگاههای ذیربط بویژه بانکها در تفکیک حسابهای اشخاص حقیقی و حقوقی اعلامی به امور مالیاتی صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی همچنین بر تقویت و تجهیز ادارات مالیاتی به امکانات و زیرساخت های مناسب در بخش نیروی انسانی، ساختمان و IT تاکید کرد.

عسکری در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست در خصوص لزوم هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان تهران اظهار داشت: با توجه به شاخص های مهمی چون جمعیت، وسعت و تمرکز منابع در استان تهران، در برخی سازمانها مانند گمرک که نیاز به توسعه در حوزه انبارها وجود دارد باید با چشم اندازی حداقل 20 ساله نسبت به سازماندهی امکانات و بسیج منابع برنامه ریزی کرد.

وی در خصوص راهکارهای جلب و جذب سرمایه گذار نیز گفت: اراده ملی در جهت دعوت سرمایه گذاران است و در این خصوص باید با برداشتن موانع و تسهیل صدور مجوزها، راه را برای جذب و ورود سرمایه گذاران به استان تهران که دارای ظرفیت های بسیار زیادی برای سرمایه گذاری است فراهم کرد.

در ادامه این نشست، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، معاونین این اداره کل و مدیران دستگاههای تابعه به طرح مسایل و مشکلات دستگاه متبوع خود پرداختند.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان