fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 06 اردیبهشت,1403
Menu

آرشیو اخبار

استاندار کهگیلویه وبویراحمد: حمایت وزیر اقتصاد از سرمایه گذاری در استان، هزینه ۶۰ درصدی منابع بانک‌های خصوصی در طرح های اقتصادی

یکشنبه, 29 تیر,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار استانها

/

استاندار کهگیلویه وبویراحمد: حمایت وزیر اقتصاد از سرمایه گذاری در استان، هزینه ۶۰ درصدی منابع بانک‌های خصوصی در طرح های اقتصادی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از حمایت ویژه وزیر اقتصاد و دارایی برای جذب سرمایه گذاری در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین کلانتری با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی دیدار کرد و گزارشی از وضعیت اقتصادی استان را ارائه داد.کلانتری در این خصوص با اشاره به اینکه بخشی از منابع بانک‌های خصوصی در خارج از استان هزینه می‌شود، گفت: با توجه به ضرورت این مهم و نقش آن در توسعه استان مقرر شد ۶۰ درصد منابع بانک‌های خصوصی استان در جهت تولید و سرمایه‌ گذاری در درون استان هزینه شود.

 استاندار خواستار افزایش تعداد شعب کارگزاری بورس در استان شد که با موافقت وزیر اقتصاد این موضوع در آینده نزدیک عملیاتی می‌ شود.


کلانتری بیان کرد: مصوب شد به منظور مردمی کردن اقتصاد شرکت سرمایه گذاری بورسی در استان به عنوان بازوی توانمند دولت تشکیل تا زمینه مردمی کردن اقتصاد که هدف اصلی اقتصاد مقاومتی بود، تحقق یابد.
 کلانتری عنوان کرد: مقرر شد جهت تکمیل پتروشیمی گچساران از طریق بورس و صندوق پروژه اقدامات لازم پیگیری و انجام شود.


 وی خواستار افزایش منابع بانکی استان شد و گفت: انتظار می ‌رود استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان پایلوت سرمایه گذاری خارجی در کشور معرفی شود.


استاندار کهگیلویه وبویراحمد خواستار معرفی سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج کشور به استان شد و عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد.


کلانتری بخشودگی جرائم مالیاتی و بانکی استان، افزایش زمان سر رسید اسناد خزانه اسلامی در استان‌های کمتر توسعه یافته به مدت یک سال، افزایش جایزه صادراتی برای این مناطق و مکلف نمودن بانک‌های خصوصی استان برای سرمایه گذاری در تولید و به تبع آن ایجاد اشتغال را از راهکارهای رفع موانع و مشکلات حوزه اقتصادی استان عنوان کرد.


 وزیر اقتصاد و دارایی نیز در این دیدار به ظرفیت‌های استان در زمینه گردشگری اشاره و تاکید کرد: سیستم بانکی استان کهگیلویه و بویراحمد همکاری‌های لازم را در جهت رونق طرح‌های گردشگری بعمل بیاورد.
فرهاد دژپسند تصریح کرد: از هر گونه سرمایه‌ گذاری در کهگیلویه و بویراحمد حمایت می‌ کنیم.


گفتنی است در این نشست به منظور تأمین منابع مالی دولت، اداره کل اقتصاد و دارایی استان به استناد مصوبه هیات دولت موظف به شناسایی و فروش اموال مازاد و گزارش آن به وزارت اقتصاد شد.


 در این دیدار همچنین غضنفر آرام مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد به ارائه گزارشی از اقدامات این اداره کل و نیز فعالیت‌های انجام شده در راستای وصول درآمدها، جذب و حمایت از سرمایه گذاری‌ها، بهبود فضای کسب و کار، اقدامات بانک‌ها و بیمه‌ها، مستندسازی اموال و تلاش در راستای شناسایی اموال مازاد و فروش آنها، ارتباط و تعامل با بخش خصوصی و تلاش در راستای حل موانع تولید و دیگر موارد و مسائل اقتصادی استان پرداخت.


 فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد نیز از اقدامات و تلاش‌های انجام شده تشکر و قدردانی کرد.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان