fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 29 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

نشست مشترك كانون زنان بازرگان و بانوان كارآفرین لرستان با بانوان مدیر استان لرستان برگزار شد

ﺳﻪشنبه, 19 اسفند,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار استانها

/

نشست مشترك كانون زنان بازرگان و بانوان كارآفرین لرستان با بانوان مدیر استان لرستان برگزار شد

با حضور دکتر شاداب‌فر مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان نشست مشترک کانون زنان بازرگان و بانوان کارآفرین استان با حضور دکتر شاداب‌فر مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، پورپرویز مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان، دکتر حسن‌پور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، دکتر نظری نایب‌رییس شورای شهر خرم‌آباد، دکتر محراب‌نیا رییس کانون زنان بازرگان و زنان کارآفرین لرستان و جمعی از بانوان کارآفرین و اعضاء کانون بمنظور بررسی مشکلات زنان بازرگان و بانوان کارآفرین استان در دوران کرونا و پساکرونا در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار گردید.

این جلسه با توضیحات رییس کانون زنان بازرگان و بانوان کارآفرین استان در خصوص فعالیت و چالش‌های پیش‌رو و مشکلات بانوان کارآفرین استان آغاز شد.

دکتر محراب‌نیا هدف تشکیل این کانون را ساماندهی و توانمندسازی بانوان استان برای ورود به عرصه فعالیت‌های تجاری، تولیدی و خدماتی بیان نمود و اظهار داشت: تلاش برای بهبود فضای کسب‌ و ‌کار بانوان در راستای توسعه و ارتقا کارآفرینی در این حوزه و پیگیری جهت رفع موانع موجود از دیگر اهداف تشکیل این کانون می‌باشد.

همچنین ایشان با اشاره به مشکلات به وجود آمده از بیماری کرونا و همچنین تغییر روند فعالیت بسیاری از واحدهای تولیدی در دوران پساکرونا بیان داشت: در حال حاضر پیگیری مشکلات بانوان فعال در عرصه‌های اقتصادی در ایام کرونا و شناسایی راهکارهای اجرایی در دوران پساکرونا و ارائه آن به دستگاه‌های ذیربط جزء اولویت‌های کانون قرار گرفته است.     

در ادامه حاضرین ضمن معرفی خود و حوزه فعالیت‌شان، مشکلاتی که بر سر راه کسب و کار آنها قرار دارد را بیان و پیشنهاداتی را نیز جهت رفع این چالش‌ها ارائه نمودند.

دکتر شاداب‌فر ضمن معرفی مرکز ملی پایش کسب و کار و همچنین هیئت مقررات‌زدایی عنوان نمود: چنانچه تولیدکنندگان در روند کاری خود قانون و یا مصوبه‌ای مانع کار آنها شده، می‌توانند بصورت موردی مشکلات خود را به این مرکز اعلام تا با طرح در هیئت مذکور با هماهنگی وزارت مربوطه این مشکل در سطح ملی حل و فصل شود. در حال حاضر قوانین مناطق نمونه گردشگری در استان را در این هیئت در دست پیگیری می‌باشد.

ایشان در بخشی از سخنان خود با تأکید بر اینکه ادارات‌کل امور اقتصادی و دارایی استانها متولی سرمایه‌گذاری خارجی در استان می‌باشند بیان داشت: این موضوع به این معنی نیست که مشکلات تولیدکنندگان داخلی پیگیری نخواهد شد و ما تمام تلاش خود را جهت رفع موانع موجود در مسیر سرمایه‌گذاری در استان خواهیم کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همچنین حمایت و تشویق بانوان در امور اقتصادی، هم‌سو کردن فعالیت ایشان در راستای توسعه اقتصادی استان، فراهم ساختن زمینه‌ فعالیت بانوان در عرصه تولید و تجارت، ارائه مشاوره‌های تخصصی و حقوقی به آنان و پشتیبانی از تجاری‌سازی فعالیت‌های نوآورانه زنان را از اولویت‌های کاری بخش دولتی برشمرد.

در ادامه ایشان با اشاره به قدمت و ارزش فرش لری بر ترمیم و بازسازی نقشه‌های قدیمی فرش لری و در اختیار قرار دادن این طرح‌ها به تولیدکنندگان استانی و ایجاد بازارچه فرش در استان را اقدام مناسبی برای معرفی برند قالی‌های لری و تکمیل زنجیره فرش و تولید انبوه آن در لرستان دانست.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان