fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 26 فروردین,1403
Menu

آرشیو اخبار

ظرفیت داخلی وزارت اقتصاد، آماده جهش عملكردی

پنجشنبه, 29 مهر,1400 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

ظرفیت داخلی وزارت اقتصاد، آماده جهش عملكردی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در آستانه میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) ، در دیداری صمیمی با مجموعه کارکنان و مدیران وزارتخانه، تأکید کرد : ظرفیت های داخلی این وزارتخانه، برای عملکردی چند برابر بهتر از آنچه در حال حاضر هست نیز بسنده می کند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر سید احسان خاندوزی در این نشست، با خطیر خواندن وظایف و مسئولیت های وزارت اقتصاد و سنگینی بار این وظیفه بر دوش خود، پیشبرد برنامه های وزارتخانه را نیازمند حرکتی جمعی، منسجم و همدلانه خواند و تصریح کرد: اساساً جنس مشکلات اقتصادی و شرایط فعلی کشور، طوری نیست که یک یا چند نفر، بخواهند یا بتوانند نقش منجی را ایفاء کرده و بیماری اقتصاد ایران را درمان کنند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه بخشی از شرایط نامساعد کنونی اقتصاد، برون زا و بخش بزرگی از آن هم درون زا است، افزود:اگر بنا داریم، به تحولی در هدف ها برسیم، حتماً باید در روش ها و رفتار ها و ساختارها، تجدید نظر کنیم زیرا با ادامه شیوه فعلی، در نهایت به همان جایی خواهیم رسید که امروز قرار داریم.

دکتر خاندوزی یادآور شد: مجموعه ای از سیاست ها و اقتضائات مورد نیاز است که بتواند به کارکنان و مدیران، برای شراکت در تصمیم سازی و اجرا، انگیزه ببخشد که امیدوار هستم با بکار بستن شیوه های مناسب در این ارتباط، با توجه به توانمندی بالای همکاران وزارتخانه، بتوانیم به نتایج مطلوب دست یافته و خروجی های درخشان و متفاوتی داشته باشیم.

وزیر اقتصاد در ادامه، "قاعده مندی مزیت های داخل وزارتخانه" را به عنوان یکی از لوازم دستیابی به چنین هدفی مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر شرایط را طوری رقم بزنیم که هر عضوی از بدنه وزارتخانه، بداند با رسیدن به چه شاخص و هدف و با دست پیدا کردن به چه سطحی از صلاحیت ها و توانمندی ها می تواند بهتر مراتب ارتقاء را در وزارت اقتصاد طی کند، نتیجه مثبت آن متوجه کل وزارتخانه و متعاقب آن اقتصاد کشور خواهد شد. 

وی افزود: اگر کسانی که خروجی های بهتری در کار خود دارند، مطمئن باشند که در چشم بینای مسئولان، دیده خواهند شد و ارج خواهند دید، کارها به نحو بسیار بهتری پیش خواهد رفت.

دکتر خاندوزی در ادامه تاکید کرد: بسیاری از طرح ها، پیشنهادات و اقداماتی که در بخش های مختلف اجرایی و عملیاتی اعم از حوزه خزانه داری کل یا حوزه مطالعاتی و سیاست پژوهی معاونت امور اقتصادی و غیره صورت می گیرد، حائز درجه ای از اهمیت است که هر چقدر خروجی آن با کیفیت تر باشد، تاثیر گذاری آن بر بخش های مختلف اقتصاد کشور مشهودتر خواهد بود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد : باید از اطلاعاتی که در اختیارمان قرار دارد مراقبت کنیم و حواس مان به گزارش ها و تحلیل هایی که آماده می کنیم باشد که در چه زمانی و به چه صورتی می تواند مؤثر واقع بشود. 

دکتر خاندوزی در ادامه سخنان خود از معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه خواست، با ایجاد کارگروهی براب دریافت، تحلیل و ارزیابی پیشنهادات و نظرات همکاران، بهترین پیشنهاد های اصلاحی در خصوص ساز و کارهایی که می تواند در هر کدام از بخش های وزارت اقتصاد منجر به تغییر و تحول رو به جلو بشود، شناسایی نموده و ارائه کند.

وی افزود: حتی می توانیم جایزه سالانه و یا شش ماهه برای بهترین پیشنهادات ارائه شده به این کارگروه تعریف کنیم و یا مثلاً از کسانی که خودشان پیشنهاد اصلاح ساز و کاری داده اند برای اجرا استفاده کنیم تا ایده شان را به شکل کامل تر، پخته تر و با جزئيات بهتر پیاده سازی کنند. بسیاری از همین ایده های کوچک می تواند شروع کننده تحولی در بخش های مختلف وزارت اقتصاد بشود و اگر ما نتوانیم از پتانسیل های داخلی خودمان برای ارتقاء عملکرد وزارت اقتصاد استفاده کنیم، حتی اگر شعار بدهیم تمام صاحب نظران و کارشناسان کشور بیایند و در بهبود امور مشارکت کنند؛ باز اهداف مورد نظر محقق نخواهد شد.

وزیر اقتصاد در پایان تاکید کرد : باید از همه ظرفیت ها برای افزایش بهره وری و ارتقاء عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاه ها و سازمان های تابعه به بهترین شکل استفاده شود .

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان