fa-IRen-US
جستجو
چهارشنبه, 31 شهریور,1400
Menu

آرشیو اخبار

تاکید دکتر خاندوزی در ارتباط با نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه اقتصادی در دفاعیه برنامه های اقتصادی خود در مجلس شورای اسلامی، اعلام برنامه اولویت های ده گانه و نیز در دیدار با رئیس قوه قضائیه

ﺳﻪشنبه, 09 شهریور,1400 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

تاکید دکتر خاندوزی در ارتباط با نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه اقتصادی در دفاعیه برنامه های اقتصادی خود در مجلس شورای اسلامی، اعلام برنامه اولویت های ده گانه و نیز در دیدار با رئیس قوه قضائیه

جناب آقای دکتر خاندوزی نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه اقتصاد  کشور را در دفاعیه برنامه های اقتصادی خود در مجلس شورای اسلامی، اعلام برنامه اولویت های ده گانه و نیز در دیدار با رئیس قوه قضائیه تاکید نمودند.

مهمترین نکات مطروحه در ارتباط با سرمایه گذاری خارجی به شرح زیر می باشد:

در جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی: هم از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و همکاری وزارت صمت و وزارت امورخارجه خواهیم کوشید، زمینه گسترش جذب سرمایه های خارجی از جمله ایرانیان خارج کشور را فراهم کنیم زیرا به عقیده من حتی باید بیش از سرمایه گذاری خارجی، تلاش کنیم سرمایه ایرانیان خارجی خارج از کشور را جذب کنیم.

 

در اعلام برنامه اولویت های ده گانه: از نظر خاندوزی هدف تیم اقتصادی دولت در ۴ سال آینده ایجاد ثبات اقتصاد کلان، افزایش رشد اقتصادی و اشتغال خواهد بود، به همین دلیل او تصمیم دارد موانع کسب ‌وکار را بردارد، هزینه تولید و مبادله کالاها و خدمات را کاهش دهد و توسعه صادرات از طریق دیپلماسی اقتصادی، خنثی‌سازی تحریم‌ها و رشد سرمایه‌گذاری‌های خارجی را دنبال کند. خاندوزی البته تأکید می‌کند تقویت اقتصاد هوشمند و فناوری حکمرانی، بستر را برای تحولات دیگر هموار خواهد کرد. او برای رسیدن به این هدف تأکید دارد ستاد اقتصادی دولت باید فعال‌تر شود تا اختلاف‌های بین‌دستگاهی کاهش یابد.

 

در دیدار با رئیس قوه قضائیه: حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اعلام آمادگی قوه قضائیه برای کمک به دولت در جهت رفع موانع اصلی اقتصاد پویا، رونق سرمایه‌گذاری و تولید در کشور و مبارزه با بسترها و گلوگاه‌های فساد که مصادیق آن از سوی قوه قضاییه‌ شناسایی و به دولت اعلام شده، تأکید کرد: بسترهای ایجاد فساد در دستگاههای اجرائی برای ما روشن است و برای رفع آن با دولت همکاری میکنیم.
سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های دستگاه قضا از برنامه‌های دولت سیزدهم در جهت تغییر و تحول در وضع موجود، خواستار افزایش همفکری و همکاری قوا در جهت تسهیل خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرائی به مردم و افزایش اعتماد‌ و رضایت‌مندی عمومی به‌عنوان سرمایه اصلی نظام اسلامی شد.

وی همچنین با تقدیر از اقدامات دستگاه قضا در جهت رفع موانع تولید و رونق آن و همچنین دستورات اخیر رئیس قوه قضائیه برای تسهیل روند سرمایه‌گذاری در کشور، این اقدامات را در بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم مؤثر دانست.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More

    دی ان ان