fa-IRen-US
جستجو
دوشنبه, 14 اسفند,1402
Menu

آرشیو اخبار

وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه خبر داد: تصویب افزایش اختیارات بانك‌ها در استان ها در ستاد اقتصادی دولت

شنبه, 23 بهمن,1400 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه خبر داد: تصویب افزایش اختیارات بانك‌ها در استان ها در ستاد اقتصادی دولت

دکتر سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در ارتباط مجازی با هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی استا کرمانشاه از افزایش اختیارات بانک ها در استان ها خبر داد و گفت: این مسئله در جلسه اخیر ستاد اقتصادی دولت مطرح و در نهایت به تصویب نیز رسید.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا)، وزیر اقتصاد در این جلسه که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به ارسال پرونده های فراوان بانکی به تهران برای تصمیم گیری، گفت: با افزایش اختیارات بانک ها که از سال آینده عملیاتی می شود از این کار و در نتیجه اتلاف زمان جلوگیری خواهد شد.
وی همچنین به موضوع پرداخت تسهیلات به کشاورزان و استمهال آن به خاطر خشکسالی های اخیر نیز اشاره کرد و گفت: مقرر شده است وزیر محترم جهاد کشاورزی اصلاحیه ای به طرح ارائه شده اضافه و آن را به بانک مرکزی تحویل دهد که امیدوارم در نهایت این کار تا پایان سال جاری انجام گیرد.

وی در ادامه  بر نظارت بانک مرکزی در ارتباط با عملکرد بانک های خصوصی تأکید کرد و گفت تخصیص منابع بانک‌های خصوصی باید در استان صورت پذیرد.

خاندوزی با اشاره به اختصاص بودجه ۷۰ میلیارد ریالی برای هر کدام از هفت منطقه آزاد جدید کشور که قصرشیرین هم شامل آن ها می شود، افزود: تلاش می کنیم این رقم تا پایان سال جاری به این مناطق پرداخت شود.
وزیر اقتصاد ادامه داد: از دیگر اقدامات در دست اجرا می توان به تلاش برای کوتاه شدن مسیر صدور مجوز در راستای تسهیل کار سرمایه گذاران و حذف قوانین دست و پاگیر اشاره کرد که این کار در پنجره واحد معاونت سیاست گذاری اقتصادی وزارتخانه در حال انجام است.

وی در ادامه درخصوص نگرانی های مطرح شده مبنی بر افزایش مالیات ها برای سال آینده نیز گفت: راهبرد وزارت اقتصاد برای سال ۱۴۰۱ کاهش فرارهای مالیاتی و شناسایی مؤدیانی است که تاکنون شناسایی نشده بودند و مالیات خود را نمی‌پرداختند. 

وی سپس به موضوع راه اندازی فاز دوم کارخانه ایران خودرو شهرستان صحنه و پرداخت مبلغ مورد نیاز برای این کار نیز اشاره کرد و گفت: بانک صنعت و معدن متولی پرداخت بودجه این کار است که حتماً در این خصوص هم اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت توان تولیدی کارخانه انجام خواهد شد.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

 

 

 

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان