fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 29 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر امروز چهارم آذر در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود

ﺳﻪشنبه, 04 آذر,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر امروز چهارم آذر در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود

رضا اردکانیان وزیر نیرو و احمد الکواری روسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک دو کشور می باشند

رضا اردکانیان وزیر نیرو و رییس ایرانی کمیسیون مشترک، دکتر کوده ئی مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران (وزارت امور اقتصادی و دارایی)، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور خارجه، صنعت و همچنین نمایندگانی از بخش خصوصی نیز از طرف ایران در این اجلاس حضور خواهند داشت.

رضا اردکانیان و احمد الکواری روسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک دو کشور می باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، هیات قطری در این اجلاس یک روزه، متشکل از وزیر تجارت و صنایع دولت قطر و رییس قطری کمیسیون مشترک، سفیر قطر در تهران، شیخ خلیفه بن جاسم آل ثانی رییس اتاق بازرگانی قطر و نمایندگان ذی‌ربط حضور خواهند داشت.


رضا اردکانیان وزیر نیرو و رییس ایرانی کمیسیون مشترک، دکتر کوده ئی مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران (وزارت امور اقتصادی و دارایی)، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور خارجه، صمت، امور اقتصاد و دارایی و همچنین نمایندگانی از بخش خصوصی نیز از طرف ایران در این اجلاس حضور خواهند داشت.


 نخستین جلسه کمیسیون مشترک همکاری‌های بین تهران و دوحه بعد از همه‌گیری کرونا در ایران برپا می شود و وزارت نیرو مسئول و متولی آن است، پیش بینی شده یک سند به امضای روسای کمیسیون مشترک دو کشور برسد.

نمایندگان دستگاه‌های ایرانی و قطری برای برگزاری این دوره از اجلاس بالغ بر یک ماه جلسه کارشناسی متعدد به شکل مجازی برگزار کرده که نتیجه آن در سند این اجلاس درج شده است.

یاد آوری میگردد، ۱۹ آبان ماه سالجاری «رضا اردکانیان» وزیر نیرو و رییس و متولی ایرانی کمسیون همکاری‌های مشترک ایران و قطر به دوحه سفر کرد تا ضمن ابلاغ پیام رییس جمهوری کشورمان به امیر قطر به تلاش برای افزایش همکاری‌ها سرعت دهد و برگزاری اجلاس هفتم کمیسیون مشترک نتایج نهایی این تلاش‌ها شد.

 

امید میرود برگزاری جلسات این کمیسیون و پیگیری اجرای مصوبات آن و همچنین برگزاری کمیسیون های مشترک مشابه با سایر کشورها بویژه کشورهای همسایه بتواند منجر به رشد سرمایه گذاری خارجی، تجارت و بازرگانی خارجی و... در کشور بویژه در شرایط خاص تحریم گردد.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More
    دی ان ان