fa-IRen-US
جستجو
دوشنبه, 31 اردیبهشت,1403
Menu

آرشیو اخبار

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران: حجم سرمایه گذاری خارجی در ایران سه برابر شده است

ﺳﻪشنبه, 28 مرداد,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران: حجم سرمایه گذاری خارجی در ایران سه برابر شده است

در دومین نشست هم اندیشی مدیران کل اقتصادی منطقه هشت کشور در یزد

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، گفت: علی رغم تحریم ها و شرایط خاص کشور، شاهد تداوم حضور سرمایه گذاران در ایران هستیم و حجم سرمایه گذاری خارجی در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.

دکتر ابوالفضل کوده یی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی، سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در دومین نشست هم اندیشی مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه هشت کشور که به صورت ویدئو کنفرانس با محوریت یزد برگزار شد رویکرد سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران را خوب ارزیابی کرد و افزود: این بیانگر آن است اگر در هر شرایطی، کار با جدیت دنبال شود نتایج خوبی خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: در آخرین نشست هیات سرمایه گذاری خارجی ایران 45 طرح  سرمایه گذاری خارجی مجوز دریافت کرد که 32 طرح آن جدید و بقیه شامل افزایش سرمایه گذاری می باشد.

وی حجم سرمایه گذاری این طرح ها را ( یک و شش دهم میلیارد دلار) از کشورهای مختلف دنیا و در گسترده جغرافیای 12 استان کشور می باشد.

وی از فعال شدن پنجره واحد سرمایه گذاری و فضای کسب و کار خبر داد و گفت: این پنجره درگاه مجازی سرمایه گذاری است  که موجب رونق و تسریع در کار می شود.

وی تاثیر سرمایه گذاری در اقتصاد کشور را  قابل ملاحظه دانست و گفت: اینکه شاخص های اقتصادی متاثر از سرمایه گذاری خارجی در اشتغال، صادرات و پرداخت مالیات چه میزان است در دست بررسی است و پس از بررسی ها به مقامات عالی رتبه کشور و استانداران اعلام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش نیاز امروز جامعه به خصوص در شرایط تحریم ها به دانش فنی را یادآور شد و آن را سرمایه های نامحسوس توصیف کرد و گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم از این سرمایه ها استفاده کنیم.

 وی عدم توجه به استراتژی سرمایه گذاری را یاداور شد و  گفت: اگر استراتژی مناسبی داشته باشیم سیاست ها و برنامه ها به خوبی دنبال می شود و اگر از برخی دستگاههای متولی امر سرمایه گذاری بپرسیم که اولویت کاری شما چیست جواب روشنی دریافت نخواهیم کرد.

وی گفت: در زمینه سرمایه گذاری باید میزان جذب  سرمایه گذاری، امکانات، زمینه ها و شرایط استان ها سنجیده شود؛ گاهی سرمایه گذار می آید و گفت ها نیز انجام می شود؛ اما نقش و سهم دستگاهها در آن دیده نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برخی استان های منطقه هشت کشور در همسایگی برخی کشورها قرار دارند، استفاده از مزیت های را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: باید با  رفتار حرفه ای و مکانیزم ایجاد سهولت کار سرمایه گذاری خارجی را تامین کنیم.

وی همچنین با قدردانی از تلاش های استان های منطقه هشت کشور،  سرمایه گذاری یک کار جمعی و تیمی برشمرد و با بیان اینکه این مهم، کار یک دستگاه خاص نیست، تدوین اطلس  سرمایه گذاری را ضروری دانست و گفت: تا نقشه راه مشخص نباشد کارها اثر بخشی لازم را نخواهد داشت و این امر مستلزم الزامات، پیش زمینه ها و همکاری همه جانبه است.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان