fa-IRen-US
جستجو
دوشنبه, 31 اردیبهشت,1403
Menu

آرشیو اخبار

کاهش بیش از 70 درصدی سرمایه گذاری خارجی در کشورهای توسعه یافته جهان با توجه به تاثیر ویروس کرونا

دوشنبه, 19 آبان,1399 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه

/

کاهش بیش از 70 درصدی سرمایه گذاری خارجی در کشورهای توسعه یافته جهان با توجه به تاثیر ویروس کرونا

نزول جریان ورود سرمایه خارجی به کشورهای توسعه یافته

در میان کشورهای توسعه یافته که بیشترین میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در جهان را دارند جریان ورود سرمایه کاهشی حدود ۷۴ درصدی مشاهده می گردد که در این میان بیشترین کاهش ثبت شده مربوط به ایالات متحده آمریکا بوده است. همچنین، در این مدت میزان سرمایه گذاری صورت گرفته از جانب کشورهای سوئیس، هلند و بریتانیا نیز به شدت کاهش یافته است. آمارها و اطلاعات نشان می‌دهند این مهم تحت تأثیر شیوع کرونا ویروس، اشتیاق سرمایه گذاران برای کشف فرصت‌های جدید به شدت کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و بنا بر آمار و داده های اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی، بررسی‌های آماری و نقطه ایی نشان می‌دهد که سرمایه گذاری خارجی در سال ۲۰۲۰ در روسیه منفی و آمارها در کشورهایی مانند چین، هند، اندونزی، برزیل، ترکیه، لهستان و مکزیک نیز نشان از کاهش قطعی جذب سرمایه های  جدید در ماه‌های گذشته دارد.

مقایسه آمارهای جذب سرمایه در هفت سال گذشته نیز نشان می‌دهد که میزان سرمایه گذاری خارجی در سال ۲۰۲۰ به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. بر این اساس بالاترین میزان سرمایه گذاری دوره ایی انجام شده در سال‌های اخیر به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ اختصاص دارد و بالاترین روند شش ماهه نیز در پایان سال ۲۰۱۶ و ابتدای سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است اما با شیوع کروناویروس، این روندها به پایین‌ترین حد خود در سال‌های گذشته رسیده‌اند و با توجه به نامشخص بودن سرنوشت این ویروس در ماه‌های آینده، پیش بینی چگونگی بازگشت سرمایه گذاری خارجی به شرایط قبل معلوم نیست.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان