fa-IRen-US
جستجو
یکشنبه, 26 فروردین,1403
Menu

جزئیات مطلب

سومین نشست هماهنگی اطلس سرمایه گذاری

اطلس سرمایه گذاری» مهم ترین ابزار برای کمک به تصمیم گیری و هدایت سرمایه گذاری در سطح کشور است.

سومین نشست سراسری هماهنگی ایجاد اطلس سرمایه‌گذاری با مشارکت حضوری سازمان نقشه برداری کشور و مشارکت مجازی استانداری‌ها، ادارات کل امور اقتصادی و دارایی، سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی و سایر دستگاه‌های اجرائی ذی‌ربط در 31 استان کشور در روز یکشنبه مورخ 10/10/1402 برگزار گردید.

در ابتدای این نشست آقای علی فکری، رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ضمن تشکر از حضور مدعوین، به اهمیت هدایت سرمایه گذاری در کشور پرداختند و اعلام کردند موضوع جذب سرمایه گذاری یکی از اولویت های ریاست محترم جمهوری می‌باشد و در بازدید نظارت ستادی از وزارت اقتصاد نیز به عنوان یکی از مطالبات مطرح و مورد تأکید قرار گرفت.

رئیس کل سازمان با اعلام اینکه در زمینه سرمایه گذاری خارجی موضوعات متعددی مطرح است، اعلام نمودند، اطلس سرمایه گذاری یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که باهدف ایجاد بستری برای راهنمایی سرمایه‌گذاران در راستای تسهیل اقدامات اجرای طرح و بهره‌برداری از مزیت‌ها و امکانات جغرافیایی از جمله زیرساخت های مورد نیاز مانند آب، برق و گاز و ... ایجاد شده و علاوه بر این‌که می‌تواند با دراختیار دادن ملاحظات زیست محیطی، وضعیت دسترسی منطقه به شبکه حمل و نقل و ... ، سرمایه‌گذار را به‌سمت بهترین محل برای اجرای طرح خود هدایت نماید، ابزار مدیریتی مناسبی برای کمک به تصمیم‌گیران کلان کشور براساس واقعیت‌های عینی موجود نیز ایجاد خواهدنمود.

معاون وزیر اقتصاد گفت: مدتی از شروع اطلس سرمایه گذاری گذشته و انتظاراتی ایجاد شده و با تأکید وزیر محترم اقتصاد به دنبال یک نتیجه ملموس هستیم که تا دهه مبارک فجر فاز اول این سامانه رونمایی خواهد شد و در فازهای بعدی توسعه خواهد یافت.

رئیس کل سازمان در پایان با بیان اینکه همه استان ها با این پروژه ارتباط پیدا کرده اند و هدایت سرمایه گذار به نقطه مطلوب خواهد رسید ابراز امیدواری کرد با محوریت این سازمان و همکاری کلیه دستگاه های مسئول، اقدامات لازم برای به ثمر نشستن تلاش های صورت گرفته انجام گردد.

در این جلسه همچنین نمایندگان دستگاه های اجرایی به بیان نظرات و دیدگاه های خود درخصوص موانع و مشکلات اجرای لایه های اطلس سرمایه گذاری پرداختند.

شایان ذکر است سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با مشارکت سازمان نقشه برداری کشور و همکاری سایر دستگاه‌های ملی و استانی ذی‌ربط به منظور بهره‌برداری از داده‌های مکانی و جانمایی و هدایت دقیق طرح‌های سرمایه‌گذاری برمبنای اطلاعات دقیق و سازوکارهای علمی، اقدام به راه اندازی اطلس سرمایه‌گذاری روی بستر زیرساخت داده‌های مکانی (SDI)  نموده که این اقدام در مراحل نهایی پیشرفت در تکمیل اتصالات دستگاه‌های استانی و ملی ذی‌ربط و نیز، ایجاد مدل داده ها و تدوین مدل های تحلیلی موردنیاز می‌باشد.

انتخابگر پوسته

دی ان ان