fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 14 مرداد,1400
Menu

جزئیات مطلب

برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه اقتصادی بانه با حضور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در استان کردستان

سفر آقای دکتر موسوی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری به استان کردستان

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و به نقل از روابط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان کردستان آقای دکتر موسوی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری به همراه آقای دکتر کوده ئی مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان به منظور انجام سخنرانی در همایش فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه بانه، پرده برداری از بزرگترین تندیس و مجسمه ایثار و مقاومت در سنندج و رونمایی از پروژه های بازار تاناکورا و افتتاح پل معلق آبیدر به استان کردستان سفر نمودند.


دکتر موسوی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی بانه در تاریخ چهارم خرداد سالجاری که با حضور استانداران سلیمانیه و کردستان و سرمایه‌گذارانی از اقلیم کردستان عراق برگزار گردید، اظهار داشت: دولت از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی بویژه در استان های هم مرز با تمام توان حمایت می‌کند.


وی افزود: سال گذشته علی‌رغم وجود تمام تحریم‌ها شش میلیارد و دویست میلیون دلار طرح سرمایه‌گذاری در کشور تصویب کرده‌ایم که نسبت به سال 98 شاهد رشد 20درصدی در این بخش بودیم.


معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران خاطرنشان کرد: باتوجه به پتانسیل‌های استان به هیچ وجه به این حجم از سرمایه‌گذاری راضی نیستیم و سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی را به سرمایه‌گذاری در کردستان دعوت می‌کنیم.


وی بیان کرد: سرمایه‌گذاران منتظر دولت‌ها نباشند و فرصت‌ها را در جهت سرمایه‌گذاری بیشتر دریابند.
موسوی در پایان سخنان خود یادآورشد: قوانین، مقررات و شرایط خوبی برای جذب سرمایه‌گذار در کشور وجود دارد.


سایر مطالب:
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت این همایش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن هتل هاله بانه آغاز شد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی سنندج دراین مراسم گفت: عراق جزو ۵ کشور هدف مراودات اقتصادی و صادرات ایران و کردستان است و منطقه آزاد بانه و مریوان سکوی پرتاب سرمایه‌گذاران و توسعه تولید و رونق اقتصادی خواهد بود.
کمال حسینی افزود: انرژی ارزان، معافیت‌های مالیاتی، نیروی انسانی ماهر، سیستم بانکی مدرن و اعمال مقررات کالای همراه با مسافر از جمله مزایای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه و استان کردستان است.
در این همایش دکتر موسوی گفت این مرکز به عنوان متولی امر سرمایه گذاری خارجی وبا کارشناسان مجرب آماده پاسخگویی، مشاوره وراهنمایی سرمایه گذاران است.
وی گفت: با توجه به پتانسیل های استان کردستان انتظار می رود طرحهای سرمایه گذاری خارجی بیشتری در استان باشد که در حال حاضر ۱۶ طرح است و باید بیشتر باشد.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری
 

انتخابگر پوسته

دی ان ان