fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 07 آذر,1402
Menu

آرشیو اخبار

كلمه طیبه بسیج و روابط اقتصادی منطقه ای

پنجشنبه, 30 شهریور,1402 / دسته ها: اخبار, اخبار ویژه, اخبار برگزیده

/

كلمه طیبه بسیج و روابط اقتصادی منطقه ای

علی فکری، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران طی یادداشتی به مناسبت امضای تفاهم نامه وزارت امور اقتصادی و دارایی با سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد.

در آستانه هفته دفاع مقدس و هفته وحدت و با مدد گرفتن از ارواح طیبه شهدا و نیز با همت و اراده مسئولان بسیجی دولت و سازمان بسیج مستضعفین؛ برنامه عملیاتی و اجرایی استفاده از ظرفیت بسیج و فرهنگ بسیجی برای پیشبرد برنامه های کلان و خرد اقتصاد ملی؛ آغاز شد.

به گزارش مرکز ارتباطات سازمان سرمایه گذاری ، کمک های اقتصادی و فنی ایران، علی فکری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری در یادداشتی خاطر نشان کرد: :همزمان با ایام  هفته دفاع مقدس و هفته وحدت و با مدد گرفتن از ارواح طیبه شهدا و همت و اراده مسئولان بسیجی دولت و سازمان بسیج مستضعفین؛ برنامه عملیاتی و اجرایی استفاده از ظرفیت بسیج و فرهنگ بسیجی برای پیشبرد برنامه‌های کلان و خرد اقتصاد ملی؛ آغاز شد. نقطه شروع؛ امضای تفاهم‌نامه همکاری بود که از امروز اجرای آن در دستور کار بخش‌های مختلف وزارت اقتصاد و سازمان بسیج قرار خواهد گرفت.

وی همچنین اظهار داشت: هنگام بررسی انگیزه‌های چرخش سرمایه در جهان با عواملی  چون حفظ ارزش پول ملی و تضمین بلندمدت بازار‌های صادراتی؛ تجمیع منابع و استفاده از امتیازات و ظرفیت‌های پراکنده برای حداکثر سازی سود؛ تامین نیاز‌های راهبردی و البته ایجاد امکان زندگی بهتر و تحقق آرمان‌های فردی و اجتماعی؛ مواجه می‌شویم.

علی فکری با اشاره به اینکه فرهنگ و رویه بسیجی محدود به مرز‌های سیاسی و جغرافیایی ایران نیست بلکه در یک نگاه حداقلی پهنه‌ای عظیم از شبه قاره هند و مرز‌های غربی چین تا ساحل مدیترانه و شمال آفریقا را در بر می‌گیر،بیان کرد : بسیج و فرهنگ و رویه بسیجی این ظرفیت را داراست که مبتنی بر اصل «رحماء بینهم» همفکران و همراهان اعتقادی خود را یافته و حول یک محور و انگیزه مقدس؛ زنجیره‌های ارزش اقتصادی را با بکارگیری مزیت‌ها و ظرفیت‌های تک تک بازیگران با هدف حداکثرسازی قوه و توان امت مبتنی بر اصل «وَأَعِدُّوا۟ لَهُم مَّا استطعتم مِّن قُوَّةࣲ» ایجاد نماید.

رئیس سازمان سرمایه گذاری ، کمکهای اقتصادی و فنی ایران گفت :چشمی امین‌تر و کارآمدتر از بسیج و فرهنگ بسیجی برای شناخت ظرفیت‌ها و مزیت‌ها از یک سو و کمبود‌ها و نواقص و نیاز‌ها از سوی دیگر و بعد ایجاد زمینه بکارگیری ظرفیت‌ها و مزیت‌ها برای رفع نیاز‌ها و کمبود‌ها و در نتیجه افزایش سطح توانمندی اقتصادی کشور؛ وجود ندارد.

وی افزود :هسته‌های بسیج که در جای جای میهن اسلامی حضور دارند می‌توانند در راستای سیاست مردمی سازی اقتصاد به یاری دولت برآمده از خود آمده و به صورت سازماندهی شده آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و نیاز‌های هر منطقه را برای برنامه ریزی دقیق و بهینه و تخصیص و تجمیع امکانات و ظرفیت‌هایی که تنها محدود به مرز‌های جغرافیایی ایران نیست؛ استخراج نمایند.

علی فکری اشاره کرد : پس از شناسایی؛ اولویت‌های مبتنی بر واقعیت‌ها مشخص می‌شود. فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی بسیجی به کمک می‌آید تا منابع محدود موجود به صورت تجمیعی در حوزه‌ها و مناطقی خاص که می‌توانند چرخ پیشرفت کشور را با سرعتی بیشتر و با بهره وری بالاتر به حرکت در آورده و نسبت به سایر مناطق و حوزه‌ها امکان و ظرفیت بیشتری را برای قرار گرفتن کشور در نقطه کانونی جلب و جذب امکانات همفکران و همراهان اعتقادی منطقه عمومی غرب آسیا و شمال آفریقا (حوزه نفوذ امت اسلامی)؛ ایجاد نمایند؛ متمرکز گردد.

رئیس سازمان سرمایه گذاری ، کمکهای اقتصادی و فنی ایران در پایان ابراز امیداواری کرد: بتدریج در این مسیر محور مقاومت اقتصادی ایجاد شده و روز به روز تقویت می‌شود و سایر قدرت‌های بزرگ و متوسط جهانی ناگزیر خواهند بود نسبت خود را با این بلوک قدرتمند و توانمند تعریف کنند. چنین مجموعه‌ای قادر است هم منافع مشترک با هسته‌های قدرت خارج از خود تعریف نماید و هم حتی از داخل اردوگاه‌های رقیب به نفع خود یارگیری کند.

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

دی ان ان