fa-IRen-US
جستجو
پنجشنبه, 24 خرداد,1403
Menu

آرشیو اخبار

اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان برگزار شد: امضاء یادداشت تفاهم تشکیل کارگروه مشترک سرمایه گذاری با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران

یکشنبه, 01 اسفند,1400 / دسته ها: اخبار

/

اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان برگزار شد: امضاء یادداشت تفاهم تشکیل کارگروه مشترک سرمایه گذاری با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران

اولین روز (یکم اسفند 1400) چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان با حضور سید رضا فاطمی امین« وزیر صمت کشورمان» و عمر زاق اف«معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی» در تهران برگزار شد.

در این اجلاس دو روزه (یکم و دوم اسفندماه سالجاری) وزیر صنعت، معدن کشورمان در کنار معاونان وزارتخانه و نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی (سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران)، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندگانی از بیمه و بانک مرکزی، سازمان مناطق آزاد، انجمن ها و تشکل های صادرات گرا و فعالان اقتصادی حضور دارند.

از طرف مقابل نیز عمر زاق اف«معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی»، خوجایف «وزیر کشاورزی»، کودراتوف «معاون اول وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی»،سدیک اف «معاون وزیر امور خارجه»، احمد خوجایف عظیم« معاون اول وزیر انرژی»، محمود اف «وزیر گردشگری» و عبدالله اف «سفیر جمهوری ازبکستان در تهران»، جمعی از مدیران و معاونان دیگر وزارتخانه ها در کنار فعالان اقتصادی و انجمنهای تخصصی ازبک، هیات اقتصادی جمهوری ازبکستان را در این اجلاس تشکیل می دهند.

قابل ذکر است کمیته‌های کارشناسی مربوطه طی روزهای گذشته میان بخش‌های مرتبط دو کشور به منظور تدوین پیش‌نویس سند یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک در حوزه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری، گمرکی، حمل و نقل، انرژی، بهداشت، علمی و فناوری، فرهنگی و گردشگری و کشاورزی تشکیل شد و مذاکرات ثمربخشی صورت گرفت.

خاطرنشان می گردد در اولین روز برگزاری کمیسیون مشترک مربوطه یادداشت تفاهم تشکیل کارگروه مشترک سرمایه گذاری بین دو کشور فی مابین آقای فکری معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران (وزارت امور اقتصادی و دارایی) و آقای کودراتوف معاون اول وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی (آژانس تشویق سرمایه گذاری وزارت تجارت خارجی و سرمایه گذاری) ازبکستان به امضاء رسید. هدف از امضاء این یادداشت تفاهم توسعه روابط سرمایه گذاری، تبادل فرصت های سرمایه گذاری و تجربیات فی مابین در خصوص تشویق و تسهیل سرمایه گذاری خارجی می باشد.

با توجه به اهمیت تقویت پیوند بخش‌های خصوصی دو کشور مقرر است در حاشیه اجلاس مذکور، همایش فرصت‌های تجاری دو کشور نیز فردا دوشنبه ۲ اسفندماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شود.

شایان ذکراست که ازبکستان به عنوان یکی از کشورهای مهم و هدف صادراتی ایران بوده و صادرات به این کشور، در ماه های اخیر، روند رو به رشدی داشته است.

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

  • All
  • اخبار ویژه
  • اخبار برگزیده
  • اخبار استانها
More

    دی ان ان