fa-IRen-US
جستجو
ﺳﻪشنبه, 18 مرداد,1401
Menu

آرشیو اخبار

در گفتگوی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران: تشریح فرآیند آزادسازی سهام عدالت و ضرورت ثبت نام سهامداران در سجام [EasyDNNnews:IfExists:GalleryBackLink] [EasyDNNnewsLocalizedText:ViewInGallery] [EasyDNNnews:EndIf:GalleryBackLink]

یکشنبه, 19 اردیبهشت,1400 / [EasyDNNnewsLocalizedText:Categories]: [EasyDNNnews:Categories]

/

در گفتگوی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران: تشریح فرآیند آزادسازی سهام عدالت و ضرورت ثبت نام سهامداران در سجام

در گفتگوی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران با خبرنگار نشریه “کلام پایتخت” صورت گرفت؛

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در مصاحبه با خبرنگار نشریه “کلام پایتخت” با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت از جمله مسایلی بود که اجرای آن در چند سال گذشته در هاله ای از ابهام قرار داشت و تلاش های زیادی برای اجرای هر چه زودتر آن صورت گرفت، گفت: رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال 1399 با صدور ابلاغیه ای موافقت خود را با این اقدام اعلام کردند و آزادسازی سهام عدالت انجام شد و متعاقب آن تا ۲۹ خرداد ماه همان سال به مشمولان سهام عدالت فرصت داده شد که نسبت به انتخاب و اعلام روش مدیریت سهام خود اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران به نقل از نشریه کلام پایتخت، فرزانه دهنادی افزود: ۱۹ میلیون نفر از ۴۹ میلیون نفر ایرانی که مشمول دریافت سهام عدالت شده بودند، روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده و سهام دار شرکت های سرمایه گذاری استانی شدند.
وی تصریح کرد: در مرحله بعدی مقدمات لازم جهت پذیرش شرکت های سرمایه گذاری در بورس و معاملاتی شدن نماد اکثریت شرکت های سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران مهیا شده و مقرر شد، سهامداران سهام عدالت بتوانند در مدیریت شرکت های موصوف مشارکت داشته باشند؛ به این ترتیب که با اعمال رای الکترونیکی در مجامع و انتخاب اعضای هیأت مدیره این شرکت ها، بصورت غیر مستقیم در اداره دارایی و سهام خود دخیل باشند.
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران افزود: در همین راستا از افراد دارای تخصص و تجربه نیز دعوت شد تا در صورت تمایل به فعالیت بعنوان هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی، به سامانه ستان مراجعه نموده و پس از انجام مراحل تایید صلاحیت حرفه ای و اخذ رای بتوانند بعنوان هیات مدیره در این شرکت ها فعالیت‌ نمایند.

دهنادی با تاکید بر اینکه دهم اردیبهشت ماه سال جاری نیز بعنوان آخرین مهلت ثبت نام اشخاص حقوقی برای حضور در هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار  اعلام شده گفت: طبق برنامه، برگزاری انتخابات در نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز و تا اواسط خرداد ماه سال‌جاری ادامه خواهد یافت. لذا لازم است کلیه سهامداران سهام عدالت هر چه سریعتر با ثبت نام در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir بتوانند در این انتخابات شرکت کرده و با رای به افراد اصلح، در آینده شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تاثیر گذار باشند.

وی در تشریح وضعیت سهامداری حال حاضر تهران گفت: با توجه به اینکه استان البرز قبل از ایجاد شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت استان تهران، در تقسیمات کشوری ایجاد نشده بود  تفکیک دارایی های این دو استان نیز صورت نگرفته بود تا اینکه اواخر فروردین‌ماه جاری، دارایی‌های دو شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت مربوط به استان‌های تهران و البرز از هم تفکیک شدند. این اقدام در قالب معاملات داخلی (فروش دارایی از سرمایه‌گذاری سهام عدالت تهران به البرز) محقق شد.
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران افزود: تفکیک صورت گرفته هیچ گونه تاثیری در میزان سهام عدالت هم‌میهنان سهامدار در این شرکت‌ها ایجاد نخواهد کرد.

دهنادی درباره علت تاکید بر ثبت نام سهامداران در سامانه سجام توضیح داد: برگزاری انتخابات مجامع منوط به شرکت ۵۰ درصد سهامداران در رای گیری می باشد و در حال حاضر و با توجه به اطلاع رسانی های گسترده ای که انجام شده، تعداد سجامی های تهران بعد از تفکیک از البرز به حدود 40 درصد رسیده است و لازم است سهامداران سهام عدالت استان تهران هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران ضمن اشاره به مزایای سجامی شدن سهامداران تاکید کرد: در حال حاضر ارائه کلیه خدمات به سهامداران مانند دریافت تسهیلات سهام عدالت در قالب کارت اعتباری و انتقال سهام متوفیان به وراث، صرفا با سجامی شدن سهامداران و انجام مراحل احراز هویت که بصورت غیر حضوری و براحتی قابل انجام است امکان پذیر می باشد.

 

 

روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری

 

Print

/نظرات (0)

انتخابگر پوسته

 • All
 • اخبار ویژه
 • اخبار برگزیده
 • اخبار استانها
More
  وزیر اقتصاد در بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران خبر داد: برنامه این وزارتخانه برای كمك به آزادی تعدادی از مددجویان این كانون [EasyDNNnews:Comments] [EasyDNNnews:Categories separator="" last]
  روابط عمومی

  وزیر اقتصاد در بازدید از کانون اصلاح و تربیت استان تهران خبر داد: برنامه این وزارتخانه برای كمك به آزادی تعدادی از مددجویان این كانون

  دی ان ان